>

GÜNDEM

Palmarina Bodrum ‘Bodrum Cup’ Yarışçılarını Ağırlıyor

26.Bodrum Cup başlıyor...
 
   
 
 
     

Palmarina Bodrum, 20-25 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan Bodrum Cup Yarışçıları’nda mücadele edecek değerli yarışmacıları ve yarışmanın diğer seçkin konuklarını, yarışların dördüncü günü 24 Ekim Cuma akşamı düzenleyeceği organizasyon ile ağırlayacak.

1989’dan bu yana yapılmakta olan The Bodrum Cup Uluslararası Ahşap Yatlar Yelken Yarışı bu yıl 20-25 ekim tarihleri arasında 26. kez gerçekleştirilecek. Yarışan tekneler ve yarışmanın diğer seçkin konukları; yarışmanın dördüncü günü olan 24 Ekim Cuma akşamı Palmarina Bodrum ev sahipliğinde organize edilecek kokteylde biraraya gelerek, başarılarını kutlayacaklar.

Palmarina Bodrum Yönetimi, konuya ilişkin olarak; ‘Denizcilik kültürü ve mirasını gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmayı ilke edinerek, ülkemizde yelken yarışlarının gelişmesi ve sürekliliğine destek olmaktan ötürü büyük memnuniyet duyuyoruz. Geçtiğimiz günlerde Extreme Sailing 2014 6. Ayak İstanbul yarışlarına da evsahipliği yaparak destek verdik. Denizcilik kültürünü sahiplenmeye ve yelken sporlarını desteklemeye devam edeceğiz.’ açıklamasında bulundu.

Era Bodrum Yelken Kulübü sponsorluğunda bu yıl Bodrum Cup yarışlarına 26. Yıl anısına tüm yatçıları buluşturmak adın, IRC , Cruiser XL , Cruiser ve Katamaran sınıfları olarak ayrı bir sınıf açılacak. The Bodrum Cup; 26. Yılında Bodrum’da yapılacak gösteri ve şenliklerden sonra 21 ekim sabahı start alacak. İlk etap olan Bodrum-Bodrum etabı sonrası ertesi gün Bodrum’dan –Kalymnos’a yelken açılarak 2.etap tamamlanacak. Üçüncü etapta Kalymnos’tan çıkan tekneler Leros’a giderek, dördüncü gün de Leros’tan start alarak Yalıkavak’a kadar yarışacak. Yarışan tekneler ve diğer seçkin konuklar, yarışların dördüncü günü Palmarina Bodrum tarafından organize edilecek kokteyl ile bir araya gelerek, günü coşkulu bir şekilde kutlayarak sonlandıracaklar. 5. ve son gün de Yalıkavak Palmarina-Bodrum etabıyla yarışı tamamlayacaklar.

Palmarina Bodrum, geçtiğimiz günlerde de Türk Deniz Kuvvetleri’nin desteği ve koruması ile 43 yıldır düzenlenen, Türkiye’nin en büyük ve en uzun rotalı TAYK-Deniz Kuvvetleri Kupası Yat Yarışı’nda yer alan Palmarina Sailing / İzmir Yelken teknesi’ne de sponsorluk desteği vermişti. Teknenin, IRC-2 grubunda, sınıfında ‘first’ giriş yapan tek tekne olarak büyük bir başarıya imza atmasına tanık olunmuştu.

Bölgede 710 tekne deniz bağlama kapasitesi ile bağlama alanı açısından en büyük marina olarak konumlanan, Palmali Grup tarafından 2011 Mayıs ayında satın alınarak ve baştan sona yeniden inşa edilerek, Türkiye'nin tek yüksek kapasiteli Mega yat konaklama limanı olarak faaliyet gösteren Palmarina Bodrum; denizciliğe, yelken sporuna ve Türk denizcilik turizmine verdiği katkılarla tanınıyor. Desteklediği yarışlar, bünyesinde düzenlendiği konser ve sergiler ile bölgenin sosyo-kültürel yaşamını zenginleştirmeye devam ediyor.

26.BODRUM CUP MİSAFİR YATLAR IRC ve Destek sınıfı PROGRAMI:

20 EKİM 2014: BODRUM İSKELE MEYDANI
Brifing SAAT 16:00
Tüm Yat ekipleri Kortej yürüyüşü SAAT 17:30
Açılış Seremonisi, Kokteyl, konser SAAT 19:00

21 EKİM 2014 : 1. ETAP (BODRUM–BODRUM) 13 NM
İlk Start SAAT 11:00

22 EKİM 2014 : 2. ETAP (BODRUM – KALYMNOS) 9 NM
İlk Start SAAT 11:00

23 EKİM 2014 : 3. ETAP (KALYMNOS – LEROS) 16 NM
İlk Start SAAT 10:00

24 EKİM 2014 : 4. ETAP (LEROS – YALIKAVAK) 21 NM
İlk Start SAAT 10:00
Kokteyl Prolonge, PALMARINA BODRUM SAAT 20:00

25 EKİM 2014: 5. ETAP (YALIKAVAK – BODRUM) 14 NM
İlk Start SAAT 10:00
Regatta Ödül Töreni SAAT 20:30 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>