>

GÜNDEM

Tüm Acısever Takipçilerimiz ve Destekçilerimize Duyuru

Bir buçuk yıl önce bir grup acısever bir araya geldik...
 
   
 
 
     

Ve dünyada gastronominin en önemli köprülerinden olan Anadolu topraklarında en iyi lezzetlerin gerçek lezzet avcısı sizlerle bir araya gelebilmesi adına keyifli, eğlenceli, kocaman bir hayal kurduk.

Geçen zaman içinde Anadolu'nun önemli lezzet durağı şehirlerinden başladık yolculuğumuza. İstanbul’da 300 özel lezzet noktası ile toplantılarımıza devam ettik ve yeme içme endüstrisinin önemli yan markaları da dahil olmak üzere beş yüze yakın görüşme yaptık. Gerek görsellerinden gerek içeriğine kadar çok çalıştık, çok emek verdik. Amacımız ulaşılabilir fiyat aralığında önemli lezzetler, deneyimler, bilgiler ve tecrübelerle siz acıseverleri buluşturmak, dilimiz yanarken keyiften kahkahalarla gülebileceğimiz bir üç gün yaratmak idi. Zincir markalardan uzak durup küçük artizan lezzetleri hedefledik. Yörede nam salmışlara, mahallesinin vazgeçilmezi olanlara gittik. Kısacası gerçekten ekibimiz organizasyonunun her kademesinde çok çalıştı.

Fakat son 1.5 yıl içinde, bu yoğun çalışmamız esnasında o kadar çok benzer proje sizlerin beğenisine - yeme ve içme sektörünün sihirli kelimeleri ve “motto"ları ile - sunulmaya başladı ki biz bile takip edemez olduk. Günün ilk öğününden başlayıp son öğününe, oradan çeşitliliği olmayan tekil ve özel yiyeceklerden festival çıkarma çabaları, işin kendisinden büyük gelirler kazanılacağı hayalleri ile bezenmiş bir festivaller şehri yaptı İstanbul'u.

Her markayı itina ile ziyaret ettik ve gerçeği kabul etmek zorunda kaldık. Bu marka çılgınlığı ve organizasyon sayısı içerisinde ancak endüstrinin iyi markaları ile özel deneyimler yaratarak farklı bir festival ortamı yaratabilirdik. Bu festival furyasında asıl oyuncu olması gereken markalar da sözü edilen kalabalık ortamda neyin doğru neyin yanlış olduğunu ayrıştırmaktan yoruldukları için endüstrinin emeğine destek olmamayı tercih ettiler.

Bugüne geldiğimizde; Acıfest Chili&Chill’e bir hafta kala halen birçok markanın belirsizliği, 50’ye yakın marka içinde, ne yapacağını halen netleştirmemiş markalar, özene bezene konuştuğumuz tüm kanaat önderlerinin bizden önceki hafta, bizimle aynı hafta ve bizden sonraki haftalarda yeme içme organizasyonlarında isim isim sosyal medya hesaplarını doldurmaları, son dakika değişiklikleri, vermeden istemenin sonsuz ve dayanılmaz hafifliğinin talepleri, son dakikaya kadar gireceğim diyerek sonrasında telefona çıkmayanlar, nazik, emek verilerek iletişim kurulan kocaman markalardan son dakikada gelen "yok kardeşim" tadındaki mesajlar ve mailler bizleri çok yordu.

Tabii bu arada bize güvenen yaklaşık 50 markanın desteği ile bir yere kadar getirdik etkinliği. Fakat bizden önce aynı ay içerisinde İstanbul’daki yeme ve içme festivalleri, bizden sonra sıraya girmiş olanlara da bakınca bu kararı verdik. Şirketimizin marka danışmanı dostlarımızdan birisinin değerli bir sözünü hep düstur edindik: “VASATA RAZI OLAN KÖTÜ İLE YETİNİR.” Bu noktada 24 yıldır hiç vasat proje yapmadık. 1.5 milyon seyircili projelerden 61 ülkede gerçekleştirdiğimiz işlere kadar, yüzlerce markanın girdiği festivallerimiz dahil olmak üzere keyifli ve beğenilen projeler yaptık. Bugüne değin 130 uluslararası ve çok uluslu dünya devi markaya 1993’den beri hizmet ürettik ve vasata hiç ama hiç razı olmadık. Bu nedenle ACIFEST CHILI & CHILL, sizler için tatlı bir keyif olsun diye hayaller kurduk. Sektörün zor günlerinden sektöre şemsiye bir etkinlik olsun diye çabaladık. Geldiğimiz noktada Acıfest Chili&Chill'in sizler için ACI bir deneyim olmasını kabul edemezdik. Bu nedenle kendi yarattığımız markamızı bu sektörden kaldırmaya karar verdik.

Zor bir karar. Çok emek, çok bütçe ve çok fikir... İyi iş yapmanın zor olduğu bir coğrafyada kendi markamızı kendimiz kaldırıyoruz tarihin tozlu sayfalarına. İçimiz buruk ama gönlümüz rahat bir şekilde…

Sizler için farklı özel deneyim projeleri üretmeye devam edeceğiz. Fakat ACI sevgimiz buraya kadarmış. Emeği geçen ve tüm destek verenlere gönül dolusu teşekkürler.

Festival ve lezzet severler, sizler için ise en derin üzüntümüzü paylaşarak oyun sahnesinde ayrılıyoruz, elveda diyerek. Endüstrimize, emekçilerine, üretenlerine ve var olmamızı sağlayan markalara saygılarımızla.

ELVEDA ACIFEST
ACIFEST EKİBİ


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>