>

GÜZELLİK

AWT ile Selülit ve Yağlarınızdan Kurtulabilirsiniz!

Bölgesel yağlanma ve selülit tüm dünyada en çok araştırılan sahalardan birisidir.
 
   
 
 
     

Dünyada ilk uygulaması ünlü şarkıcı Madonna üzerinde yapılan ve popülerliği hızla artan AWT cihazı; şok darbe tedavisiyle selülit ve yağlarınıza veda etmenize yardımcı oluyor. Ayrıca bu yöntem etkin, iğnesiz, ilaçsız, acısız, en önemlisi de kişiyi sosyal hayatından alıkoymadan kısa sürede sonuç almayı mümkün kılıyor…

Acoustic Wave Therapy (AWT- Akustik Dalga Tedavisi) cihazının çalışma prensibi şimdiye kadar ki selülit tedavileri için üretilmiş cihazlardan oldukça farklı.

Selülit tedavisine yeni bir yaklaşım getiren ‘Şok Darbe Tedavisi’(AWT) başlıca şu iki sorun üzerine etki gösteren bir uygulamadır.

PORTAKAL KABUĞU GÖRÜNTÜSÜNDEN KURTARIR

Cilt altında ‘Fibröz Septa’ denilen iplikçik tutamları vardır. Bağ dokusundan oluşan bu tutamlar yağ dokuları arasında bulunur. Bu yapılar kadınlarda deriye dik yer alır. Yapıları bozulup elastikiyetlerini kaybettiklerinde deriyi içe doğru çekip, çukur ve tümseklerin oluşmasına sebep olurlar. Şok dalgaları fibröz septa ve yağların alt dermis içinde oluşturduğu çıkıntılar üzerinde etki gösterirken aynı zamanda deriden ve yağlardan geçerek, fibröz septaları ani darbelerin oluşturduğu dalgaların gücüyle tahrip eder, parçalar ve deriyi serbest bıraktırır. Bu sayede daha düzgün bir yüzey oluşmasını sağlayarak portakal kabuğu görüntüsünü ortadan kaldırır.

ÖDEM VE YAĞ BİRİKMESİNİ YOK EDER

Genetik olarak erkek vücudunda yaklaşık 18 milyon kadın vücudunda ise 21 milyon yağ hücresi vardır ayrıca kadın bedeni lenfatik dolaşım açısından daha yavaştır. Çünkü lenf akışındaki en önemli dinamik olan kas yapısı ve hareketi kadınlarda daha azdır. Lenf akımındaki zorluk, yağ dokusunda sıvı birikmesine ve yeterli hücresel faaliyetin azalması sonucunda, bozukluğa yol açacaktır. Üstüne üstlük kadınlarda lipogenez yani yağ yapımı da daha yüksek ve kolaydır.

AWT ile bu kısır döngü tersine döndürülerek lipoliz yani yağ yıkımı artmakta ve ödem çözülmektedir. Selülitteki iki büyük sorun ödem ve yağ birikmesidir. Verilen şok dalgaları direk yağ dokuda çözülme sağlar. Lenfatik damarlarda ise şok dalgalar, peristaltizmi yani lenfatik akımı hızlandırırlar. Ayrıca özel metabolitlerin açığa çıkıp geçirgenliğin artmasıyla ödem sorunu da çözülmüş olur.

Kontrollü gruplarda yapılan çalışmalarda tedavi öncesi ve sonrası alınan kan örneklerinde serbest yağ asitlerinin ve gliserolün yani yağ doku parçalandığında açığa çıkan ürünlerin anlık arttığı biyokimyasal olarak kanıtlanmıştır.

SELÜLİT VE SARKMALARDA ÇOK ETKİLİ

Bölgesel yağlanma ve selülit tüm dünyada en çok araştırılan sahalardan birisidir. Estetik tıp alanındaki gelişmeler, sürekli yeni sistemleri ve tedavi yaklaşımlarını beraberinde getirir. Burada amaçlanan daha etkin, ağrısız, en önemlisi de kişiyi sosyal hayatından alıkoymadan kısa sürede sonuç almaktır. AWT tüm bunlara iyi yanıt verir.

AWT ani darbelerin yarattığı titreşimler esasına dayanır. Darbe titreşimlerinin ultrasound dalgalarına göre en belirgin avantajı dokuya zarar vermeden direkt hedefteki yağ dokuda parçalanma sağlayabilmesidir. Ayrıca ultrasound dalgaları sınırlı bir derinlikte etkin iken, şok darbe titreşimleri daha derin doku katmanlarına ulaşmaktadır. 60'lı yılların sonlarından itibaren kullanılan şok darbeler, böbrek taşı kırmada ameliyatsız tedavi olanağı sağlayan fevkalade bir teknoloji. Böbrek ve diğer dokulara hasar vermeden, hedef yani taş şok dalgalarıyla kırılır.

AWT YÖNTEMİ HANGİ BÖLGELERDE ETKİLİDİR?

AWT ne radyo dalgası, ne de ultrasound olmayan, titreşim esasına dayalı bir şok yaratır. Hücre hasarı yapmaksızın üst üste atış yapabilir. AWT başta selülit olmak üzere, çene altı, kol ve yüzdeki sarkmalarda etkili olmaktadır. Uygulamada 6 haftada 12 seans sonrasında genellikle memnun edici sonuçlara ulaşılır.

ÖDEM VE YAĞIN DÜŞMANI:AWT

Selülit iki büyük sorunla ortaya çıkar. Ödem yani su toplanması ve yağ birikmesi. AWT ile verilen şok dalgaları ile yağ dokuda çözülme sağlanır. Lenfatik damarlarda ise özel metabolitlerin açığa çıkıp, geçirgenliğin artmasıyla ödem sorunu da çözülmüş olur.

AWT’NİN BAŞLICA FAYDALARI:

*Portakal kabuğu görüntüsü ortadan kalkar
*Derinin kalınlaşmasına ve yağ tümseklerinin azalmasına yardımcı olur
*Cildi kalınlaştırır, kalitesini artarır
*Bölgesel yağ fazlalıkları ve cilt gevşekliği sorununa çözüm bulur
*Cilt elastikiyetindekini artırır (araştırmalarda 3. aydan itibaren bu artışın %70’in üzerine çıktığı bildirilmiştir.)
*Bölgedeki ödemi çözer
* Selülit ve sarkmalarda çok etkilidir.

AWT tedavisi son derece etkili ve konforlu bir tedavidir. Burada tek şart, günde en az bir saat yürümek ve 2,5- 3 litre su içmektir. Çünkü ortaya çıkan yağ asitleri ve gliserolün bir şekilde enerji ihtiyacı ile yakılıp yok edilmesini sağlamak gerekir.

Cilt sıkılaşması ve yağ doku kaybı nedeniyle bölge başına hissedilir derecede incelme söz konusudur. Hele birde uygun bir beslenme planıyla kilo kaybı da söz konusu ise sonuç çok daha memnuniyet verici olur.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>