>

GÜZELLİK

Cildi parlatan iki ışık

Britanya Kozmetik Doktorlar Birliği Başkanı'nın tanıttığı 'ışın terapisi', mavi ışınlarla sivilce ve lekeleri, kırmızı ışınlarla da çizgileri yok ederek gençleştirmekte iddialı...
 
   
 
 
     
Hayatın hızlı temposu nedeniyle estetikte de hedef artık gün içinde birkaç dakikada gençleşmek... Bu trende uygun son uygulamalardan biri, ışın terapisi. Avrupa sosyetesinin, sahne ve sinemanın önde gelen pek çok ismini güzelleştirmesiyle tanınan Patrick J. Bowler'in uyguladığı 'ışın terapisi' kırışık ve çizgiler ile akne ve lekeleri hızla yok etmekte iddialı. Işın terapisini doktorlara ve estetik uzmanlarına anlatmak için Türkiye'ye gelen Britanya Kozmetik Doktorlar Birliği Başkanı Dr. Bowler, estetik sorunlara ameliyatsız çözümler ürettiğini söylediği 'Omnilux Blue Revive' ve 'Fine Lite Blue &Red' adlı cihazları tanıttı. Bowler'ın verdiği bilgiye göre bu cihazlar yaydıkları ışınlarla hem cildin yenilenmesini sağlıyor, hem de akne ve lekeleri yok ediyor. Önceleri cilt kanseri için kullanılan ışınların gençleşmeyi de sağladığı ortaya çıkınca estetikte yararlanılmaya başlandı. Cildi yenilemek için 20 dakikalık sekiz seans gerekiyor.

38 ülkede denenmiş

Britanya'da 'Court House' adlı klinikleri olan Bowler, İngilizlerin yanı sıra 37 ülkede 300 bin insanın denediği yöntemin başarılı olduğunu söyledi. Amerikan İlaç Dairesi tarafından onaylanan cihazlar, Türkiye'de de kullanılacak. Cihazlar, mavi ve kırmızı ışınlar yayarak istenen cilde ulaşmayı hedefliyor. Omnilux Blue'nun yaydığı mavi ışın, akne oluşumuna neden olan hedef hücreyi yok ederek serbest radikal oluşumunu engelliyor. Yapılan çalışmalarda sekiz seanslık tedavi uygulayanların aknelerinin yüzde 73 oranında azaldığı görülmüş. Yöntemin yan etkisi yok, ve tüm yüze uygulanabiliyor. Aynı tedavide kullanılan kırmızı ışık ise gençleşmeye yönelik. İngiltere'de yöntemi kullananların yüzde 60'ında gözle görülür biçimde kırışıklıkların, çizgilerin azaldığı ortaya çıkmış. Özellikle göz ve dudak çevresi gibi yok edilmesi zor çizgilerde de belirli azalma saptanmış.

Radikal
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>