>

GÜZELLİK

Cildiniz Hep Genç Kalsın

Genç, dinç ve güzel bir cilde sahip olmak her kadının hayali! Hayalinizi gerçekleştirmekse elinizde. Daha güzel bir cilt için bunları yapın...
 
   
 
 
     

DAHA FAZLA DOMATES VE DOMATES ÜRÜNÜ TÜKETİN:

Domates ürünlerindeki likopenin güneş ışınlarının cilt yaşlandırıcı etkisini yüzde 20-40 oranında azalttığını gösteren çok sayıda araştırma var.

ANTİOKSİDAN GÜCÜ ZENGİN ÜÇ MEYVEYE ÖNCELİK VERİN:


Yüksek antioksidan içerikleri nedeniyle erik, üzüm ve elmanın beslenmede öncelik taşıması gereken meyveler olduğu belirtiliyor.

OMEGA-3 ZENGİNİ BALIKLARDAN DAHA ÇOK YARARLANIN:

Omega-3 yağ asitlerinden EPA’nın güneş ışınlarına bağlı cilt hasarını azaltmada önemli bir etkisi olduğu belirlenmiştir. Ülkemiz balıklarında da Omega-3 bol miktarda mevcut: Uskumru, hamsi, levrek bunlardan bazıları.

OMEGA-6 YAĞ ASİTLERİNDEN DESTEK ALIN:


Bitkisel yağlarda (zeytinyağı, fındık yağı, ayçiçeği yağı) bulunan Omega-6 yağ asitlerinin de cilt dostu olduklarını unutmayın.

TURUNÇGİLLERDEN ZENGİN BİR BESİN PLANI YAPIN:

Sadece portakal, greyfurt tüketmekle yetinmeyin. Turunç kabuğunda bulunan "d-limonene" isimli maddenin cilt dostu olduğu belirlendi. Özellikle cilt kanserine karşı ciddi bir koruyucu olan d-limonene’den yararlanmak için portakal veya turunç kabukları ile hazırlanmış reçellerden tüketin.

YEŞİL VE SİYAH ÇAYDAN YARARLANIN:


Özellikle yeşil çayın güçlü bir cilt dostu olduğu kuşkusuz. Yeşil ve siyah çaydaki (daha az etkilidir) bu güç, ihtiva ettikleri polifenollerle ilişkilidir.

DAHA ÇOK SEBZE TÜKETİN:

Sebzelerin de en renkli olanlarını ve en tazelerini tüketin.

KETEN TOHUMU İLE TANIŞIN:


Keten tohumunda Omega-6 yağ asitlerinin de bulunduğunu bilirseniz, bu ucuz ama etkili besinin cildiniz için de önemli bir destek olduğunu unutmazsınız.

CEVİZ, BADEM VE FINDIĞI UNUTMAYIN:

Yağlı tohumların tümü E vitamini, kalsiyum, Omega-3 yağ asitleri cildiniz için de dost besinlerdir.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>