>

EVLİLİK

Bekarlar İçin Evlilik Okulu

Türkiye’nin dört bir yanında "Bekarlar İçin Evlilik Okulu" adı altında yepyeni bir uygulama başladı.
 
   
 
 
     

Türkiye’nin ilk ve tek bilimsel evlilik sitesi evlilikmerkezi.com, asil üyelerine yönelik olarak “Bekarlar İçin Evlilik Okulu” adı altında yepyeni bir uygulama başlattı.

Evlilikmerkezi.com, bu uygulama kapsamında Evlilikmerkezi.com Danışmanı Evlilik Terapisti Uzman Psikolog Mine Eren ile birlikte her ay Türkiye’nin dört bir yanına giderek, üyelerine evlilik hakkında seminerler verecek.Evlilikmerkezi.com’un asil üyelerine yönelik olarak düzenlediği “Bekarlar İçin Evlilik Okulu” seminerlerinin ilki 5 Haziran Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirildi. Her ay belirli periyodlar ile tekrarları, hem İstanbul hem de diğer illerde yapılacak olan bu seminer, evlilikmerkezi.com üyelerinin evlilik hakkında bilgilendirilmesi ve bu konuda bilinçlendirilmesi için büyük önem taşıyor.

Evlilikmerkezi.com Direktörü Ebru Selvi, bekar site üyelerinin hem yüzyüze tanışmalarını hem de evlilik öncesinde destek almak istedikleri konular hakkında Evlilikmerkezi.com Danışmanı Evlilik Terapisti Uzman Psikolog Mine Eren’den destek almalarını hedefleyen seminerin ilerleyen aylarda İstanbul’da ve diğer illerde tekrarlarının gerçekleştirileceğini belirterek, şu bilgileri verdi: “Evlilikmerkezi.com üyesi bekar bireylere yönelik olarak düzenlediğimiz bu seminer programından farklı olarak, yaz sonundan itibaren başlatacağımız farklı bir uygulamanın da hazırlıkları içerisindeyiz. Evlilikmerkezi.com olarak, evli ya da evlilik hazırlıkları içerisinde olan çiftler için de çeşitli seminer programları düzenlemek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

New York’ta ve dünyanın çeşitli metropollerinde benzer interaktif seminerler gerçekleştiren Evlilikmerkezi.com Danışmanı Evlilik Terapisti Uzman Psikolog Mine Eren, katılımcıların seminer sonrası görüşlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi: “Katılımcıların interaktif role play ve uygulamalar gerçekleştirerek yer aldıkları seminer sonrasında belirttikleri geri dönüşler bizler için son derece mutluluk vericiydi. Evlilik her insanın yaşam kalitesi için son derece önemli. Öyle ki kişilerin özel hayatlarındaki mutluluk, hem işlerinde daha başarılı olmalarını, hem de kişisel iç dünyalarında daha mutlu bir birey olmalarını sağlar. Bugüne kadar gerçekleştirilen evlilik konulu seminerler hep evli çiftlere yönelik. Oysa, sağlıklı ve mutlu bir evliliğin olması için önce evlenecek kişilerin bilinçlenmesi gerekiyor. Evlilik hakkında oluşan olumsuz ya da gerçek olmayan inançlar ve beklentiler evlilikte mutlu olmayı engelliyor. Evlilik, kişilerarası ilişkilerde belli becerilere sahip olmayı gerektiriyor. Bu becerilerin en önemlisi bağlanma, güven, yakınlaşma, problem çözme, çatışmaları yönetme ve iletişim becerileri. Ayrıca mutlu bir evlilik için eş seçimi çok önemli. Eş seçiminde kişilerin kendilerini tanıma ve ifade etmesi, seçim kriterlerini bilmesi ve bunlara yönelik seçim yapması gerekiyor. Yetişkin dünyasında evlilik gibi ciddi bir iş zihinsel, duygusal ve ruhsal olgunluğa ihtiyaç duyar. Düzenlediğimiz bu seminerle katılımcılara bu bilgi ve becerileri kazandırmayı hedefledik. Biliyoruz ki evliliğin ilk iki yılı çok önemli. Ayrılık ve boşanmaların büyük bir kısmı bu ilk iki yıllık dönemde oluyor. Evlilikmerkezi.com olarak evliliğe adım atacak üyelerimizin evlilik ile ilgili farkındalık ve becerilere sahip olması, kuracakları evliliklerin sağlam temellere sahip olması bizim için çok önemli.”

Evlilikmerkezi.com’un düzenlediği “Bekarlar İçin Evlilik Okulu” seminerine katılan üyelerden bazılarının görüşleri ise şöyle: “Bu seminer daha pozitif düşünmemi sağladı. Kafamdaki soruların cevabını aldım. İlişki ve evliliğin hangi temeller üzerine kurulacağını öğrendim. İletişim, güven ve samimiyet gibi birçok konunun interaktif bir şekilde uygulanması konuya olan ilgiyi çoğalttı. Önem ve değer yargılarının ifade edilişi çok önemliydi.” Bir diğer katılımcı ise şunları belirtti: “Uzman görüşüyle durumumu analiz etmek ve farklı kişilerle tanışmak çok mutluluk vericiydi. İçim huzurla doldu. Hoş ve bilgi katan bir seminerdi. İlk kez böyle bir seminere katıldım ve etkisini hissettim. Seminer, eş adayları ile yüzyüze tanışmamıza da fırsat vermesi açısından faydalı oldu. Gelmeden önce nasıl bir şey ile karşılaşacağımı tam olarak bilemiyordum. Ancak burada gördüğüm, aldığım bilgi ve deneyimlerin faydalı olduğunu düşünüyorum. Seminer sayesinde hem faydalı bilgiler aldığımı hem de önemli ipuçlarını elde ettiğimi düşünüyorum. Tekrarlarına katılmaktan mutluluk duyacağım.”

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>