>

GÜZELLİK

Cildinizi Yorgunluğa Teslim Etmeyin

Birkaç pratik makyaj hilesiyle yüzdeki tüm yorgunluk belirtilerini ortadan kaldırmak mümkün.
 
   
 
 
     

Yorgunluk, stres ve olumsuz dış faktörler, cildimizin canlılığını yok eden en önemli etkenler. Ama birkaç pratik makyaj hilesiyle yüzdeki tüm yorgunluk belirtilerini ortadan kaldırmak mümkün.

1. Göz çevresinde oluşan halkaları yok etmenin en bilindik yollarından biri göz altı kapatıcıları. Kaliteli bir kapatıcı hem koyu halkalardan hem de yorgunluk izlerinden kurtulmayı sağlıyor. Ayrıca yüze canlı bir görüntü kazandırıyor. Bunun dışında kapatıcıların bir diğer önemli görevi de kılcal damarları gizlemek.

2. Yorgun bir cildin ihtiyacı olan en önemli şeylerden biri de nemlendirme. Bu yüzden her sabah cildinizi temizledikten sonra nemlendirici bir bakım kremi sürmeyi ihmal etmeyin.

3. Ayrıca akşamları makyajınızı temizledikten sonra gece kremi sürmeyi alışkanlık haline getirin. Haftada iki kez cilt yüzeyinde biriken ölü hücrelerden kurtulmak için yüz peeling'i yapmanız gerekiyor.

4. Cildinizin canlılığını, solgun bir görüntüye bıraktığını düşünüyorsanız, sizi renklerin krallığına davet ediyoruz. Her rengin gölgeleme dışında belirgin bir etkisi olduğunu zaten biliyorsunuz.

Yeşil: Küçük güzellik hatalarını gizliyor.

Mor: Işığa karşı çok hassas.

Beyaz: Cildi aydınlatıyor ve onu daha zarif gösteriyor.

Bronz: Cilde hafif bir inci parlaklığı veriyor.

5. Şimdi sıra dudaklarda; kırmızı bir ışıltı ve parlak bir kontürle dudaklarınızın daha ön planda olmasını sağlayabilirsiniz. Ama dikkat. Tüm bunları uygularken, yüz hatlarınızı keskinleştiren dudak kalemleri kullanmayın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>