>

GÜZELLİK

Yazın yıpranan saçlarınız için ipuçları...

Yaz ayları boyunca denizin, güneşin, kumun keyfini doyasıya yaşadınız, dinlendiniz ve bolca enerji depoladınız. Peki ya saçlarınız?
 
   
 
 
     
Pantene Onarıcı Bakım Serisi ile Saçlarınızı Kışa Hazırlayın

Yaz ayları boyunca denizin, güneşin, kumun keyfini doyasıya yaşadınız, dinlendiniz ve bolca enerji depoladınız. Peki ya saçlarınız? Yaz mevsiminin olumsuz etkileri saçların kuruyup kırılmasına, matlaşarak canlı görünümünü kaybetmesine yol açıyor. Pantene Onarıcı Bakım Serisi, protein yapıtaşı formülü ile zenginleştirilen içeriği ile derinlemesine bakım yaparak saçlara yaz boyunca kaybettiklerini geri kazandırıyor.

Güneşin zararlı UV ışınları, deniz suyundaki tuz ve kirlilik, havuzlardaki klor ve diğer kimyasal maddeler yaz mevsimi süresince saç sağlığını olumsuz etkiliyor. Yaz sonunda ise saç telleri kırıklarla doluyor, kuruyor ve matlaşıyor. Zararlı etkilere maruz kalmış saçları sağlığına kavuşturmak için özel bakım yapmak gerekiyor. Onarıcı şampuan, besleyici bakım kremi ve 7/24 şekillendiricilerden oluşan protein yapıtaşı formüllü Pantene Onarıcı Bakım Serisi saçlara kaybettiği sağlığı geri vererek canlı ve parlak görünmesini sağlıyor.

Tatil dönüşü özel bakım…

Tatilde yıpranan saçlarınızı yeniden güçlendirmek ve kırıkları önlemek için Pantene Onarıcı Bakım Serisi’nin besleyici bakım kremini saçlarınıza uygulayarak 15 dakika havluya sarılı olarak bekletin. Daha sonra ılık suyla durulayın. Bu uygulama saçlarınıza sağlığını yeniden kazandıracak!

Eşsiz protein yapıtaşı formülü ile saçlar koruma altında!

Saçın yapısının % 90’ı protein yapıtaşlarından oluşuyor. Yazın çevresel koşulların etkisiyle protein yapıtaşları hızla azalıyor ve saçlar cansız, mat bir görünüm alıyor. Protein yapıtaşı formülüyle zenginleştirilen Pantene Onarıcı Bakım Serisi saçların kaybettiği 3 temel protein yapıtaşını içeriyor ve bu protein yapıtaşlarını saça geri kazandırıyor, saçın kendisini onarmasına yardımcı oluyor. Yeni formüllü Pantene ürünlerinin düzenli kullanımı 10 kata kadar güçlü saçlar anlamına geliyor!

Pantene Onarıcı Bakım Serisi, “2’si1arada şampuan”, “besleyici bakım kremi” ve “7/24 şekillendirici” olmak üzere 3 ayrı üründen oluşuyor. Şampuan ve saç kremi yüksek düzeyde ultra ince bakım zerrecikleri taşıyor. Nemlendiricilerle yoğunlaştırılan ve saça daha kolay yayılarak en gerekli bölgelere yoğun bakım sağlayan eşsiz protein yapıtaşı ve provitamin formülünü içeriyor. Önce saçların ihtiyaç duyduğu bölgeleri aktif olarak onaran seri, sonra da yıpranmaya ve yeni hasarlara karşı saçları koruyor. Kırıkların oluşumunu ise
% 80’e kadar azaltıyor; saçların uçlarını onarıyor ve onlara sağlık kazandırıyor. Onarıcı bakım serisinin 7/24 şekillendiricileri de saça hem doğal bir görünüm veriyor hem de saçı yıpranmaya karşı koruyor.

Yaz aylarının bitiminde Pantene Onarıcı Bakım Serisi ile yapacağınız bakım; saçlarınızı besleyerek kaybettiklerini onlara geri kazandırıyor. Böylece saçlarınızdaki kırıklar onarılırken, sonraki yıpranmalara karşı da hiç olmadıkları kadar güçlü, sağlıklı ve ipeksi olacak


Saçlarınızın kışın da sağlığını koruması için öneriler…

- Kışın soğuk ve sert hava koşullarından korunmak için saç kremi uygulamak; cansızlaşmayı, kurumayı ve kırılmayı önleyecektir.
- Kaloriferin üzerine bir kap içinde su koyarak bulunduğunuz mekanın nem oranını artırabilirsiniz ki bu saçlarınıza da yansıyacaktır.
- Isıya dayalı şekillendirici aletler kullanmadan önce şekillendirici bir ürün kullanın, böylece saçınız ısıdan daha az etkilenecektir.
- Saçlarınızı çok sık taramayın.
- Saçları düzeltmek için geniş aralıklı fırça veya tarak kullanın.
- Plastik yerine doğal kıllardan yapılmış fırçaları tercih edin.
- Saç kurutma makinesini yüksek ısıda ve çok yüksek devirde kullanmaktan kaçının.
- Yetersiz beslenme de saçların sönük ve mat görünmesine neden olur. Beta Carotene, B ve C vitaminleri, Omega 3 yağları, Selenyum ve Çinko içeriği zengin yiyecekler tüketmeniz bu açıdan faydalı olacaktır.
- Saç kışın daha koyu ve mat bir görünüm alır. Saçlarınızı boyamayı düşünüyorsanız renk seçiminizi bu durumu göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz.
- Yünlü bere ve şapka kullanımından mümkün olduğunca kaçının.
- Yün şapka veya bere kullanıyorsunuz, sık sık kuru temizleme yaptırın.
- Şapkanızın başınızı sıkmadığından emin olun.
- Islak veya nemli saça şapka takmayın.
Spor yapın. Egzersizler saç derinizdeki kan akışını da güçlendirerek saçlarınıza fayda sağlar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>