>

GÜZELLİK

Cilt analizinde devrim

Türkiye'de ilk kez Transmed'de uygulanan “cilt analizi” ile kadınlar, ciltlerini daha iyi tanıyor ve ihtiyaçları doğrultusunda bakım ve tedavi alabiliyor. Skin Lab...
 
   
 
 
     
SKIN LAB’deki Kişiye Özel Cilt Analizi ile
Kadınlar Sağlıklı; Genç ve Mutlu Bir Cilde Sahip Oluyor


Artık tüm kadınlar SKIN LAB’de, ciltlerinin ihtiyaçları doğrultusunda yapılan tedavilerle daha canlı, sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmanın keyfini yaşıyor. Amerika’da yepyeni bir yaklaşım olan ve Türkiye'de ilk kez SKIN LAB’de uygulanan “cilt analizi” ile kadınlar, ciltlerini daha iyi tanıyor ve ihtiyaçları doğrultusunda bakım ve tedavi alabiliyor.Transmed ve OPC’nin (Oymak Plastik Cerrahi Merkezi) ortaklıkları doğrultusunda birlikte geliştirdikleri SKIN LAB tüm dünyada başlayan cilt analiz ve yapısına göre tedavi trendinin Türkiye’deki ilk uygulayıcısı.

Cildimizin tipi ne olursa olsun rasgele uygulamalar yerine sağlıklı bir analiz sonucunda seçilecek bilinçli bir bakımla yaşlanma süresini geciktirmek, sağlıklı, genç ve canlı görünmek de tamamen bizim elimizde.

SKIN LAB’de yaşlanmanın etkileri objektif kriterlere dayalı detaylı aletlerle ölçümleniyor.
Tamamen bilgisayarlı analiz sistemi ile yapılan bu ölçümlemeler sayesinde kişinin cildi ve cilt altı dokusu inceleniyor. Cilt kalınlığı, cildin kolajen miktarı gibi değerler ölçülüyor, yüzün hangi bölümünün, ne derece ve neden yaşlanmış olduğu saptanıyor.
Plastik Cerrah, Estetiysen ve Dermatolog’dan oluşan uzman ekip tarafından belirlenen eksiklerin giderilmesi, cildin zayıf noktalarının onarılması, canlandırılması, lekelerin silinmesini hedefleyen bir takip programı oluşturuluyor.
SKIN LAB’de yapılan tüm analizler, kişiye özel bir dosya içerisinde hastalara sunuluyor.


SKIN LAB’deki randevuya gittiğinizde sizi önce cilt terapisti karşılıyor. Cilt bakımı odasında yüz cildiniz temizleniyor ve cildin tipi, hassasiyeti, genel durumu gibi ön bilgiler kaydediliyor. Ardından 3 analiz cihazının bulunduğu analiz odası ziyaret edilerek objektif kriterler belirleniyor:

·Bilgisayarlı bir ultrason sistemi olan Kolajenmetre ile cildin kalınlığı ölçülüyor ve ciltte gençlik görüntüsünü sağlayan kolajen miktarı belirleniyor.

·Skin Scanner ile ciltteki PH ve yağ miktarı ve cilt ısısı ölçülüyor. Bu ölçümler bundan sonra seçeceğiniz kremler açısından büyük önem taşıyor.

·Son olarak yine bilgisayarlı fotoğraf sistemi olan Visia ile yüzdeki cildin fotoğrafları çekiliyor, ciltteki kırışıklar, gözenekler, UV hasarı, lekeler, eşitsizlikler teker teker kaydediliyor ve sistemin bünyesinde kayıtlı olan 5000 fotoğraf arasından benzer yaş, cinsiyet ve etnik özelliklere sahip kadınlar karşılaştırılarak cildin yaşı belirleniyor. Gözle görülemeyecek ve henüz başlangıç aşamasında olan bu tarz cilt bozulmaları erken safhada teşhis edilerek önlemleri doğru zamanda alınabiliyor.


Daha sonra, yapılan analizler sonucu cilt laboratuarından alınan rapor, Plastik Cerrah, Dermatolog ve cilt terapi uzmanından oluşan ekip tarafından inceleniyor. Yüzdeki cildin daha esnek, pürüzsüz, canlı ve genç bir duruma gelmesini sağlamak için, kullanılması önerilen kozmetiklerden ağız yolu ile alınması gereken vitamin ve minerallere hatta daha ileri tıbbi yöntemlere kadar tüm bilgileri içeren kişiye özel bir dosya hazırlanıyor.

Cildi canlandırmak ve yaşlanma sürecini yavaşlatmak amacı ile belirlenen ileri tıbbi yöntemler - botox, Restylane, yağ enjeksiyonu, lazer ve ışık tedavileri Plasmalite, dermabrazyon, cilt bakımı gibi cerrahi olmayan işlemlerden, gerektiği taktirde başvurulabilecek cerrahi işlemlere kadar birçok seçenek bu programda yer alıyor.

Ve en önemlisi uygulanan bakım ve tedavilerden sonra, analizler tekrarlanıyor, böylece yapılan bakım ve tedavilerin ne derece isabetli olduğunu objektif kriterlere dayanarak kontrol etmek mümkün oluyor. Son zamanlarda popüler olan cilt altını destekleyici vitaminlerin ve yeni kullanmaya başladığınız kozmetiklerin etkileri bu analizlerle detaylı olarak gösterilebiliyor.

Böylece Transmed’de kurulan objektif ve bilimsel kriterlere dayalı SKIN LAB sayesinde bilinçlenen Türk kadınları aynaya her baktıklarında genç ve kusursuz bir cilde sahip olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Transmed Tel: 0212 281 13 00

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>