>

GÜZELLİK

Cilt Parlaklığı Nasıl Kazanılır?

İşte sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşmanın püf noktaları...
 
   
 
 
     

Çok fazla yiyip içersek, sabah kalktığımızda cildimizi kabarıktır. Ancak sağlıklı olursa, yeme içmemize dikkat edersek ve egzersiz yaparsak cildimiz de ışıldayacaktır. Bunu sağlamak için çok büyük bir nedenimiz var.

Ne olursa olsun cilt her zaman gözükür. Erken yaşta sigaraya başlayan kişilerin cildi çöküyor ve vücudun doğal işleyişi bozuluyor, cilt yaşlanıyor, erken yaşta kötü bir görünümün yanı sıra başta cilt kanseri olmak üzere birçok kanser riski de artıyor.

Cilt sağlığı ve gençleşme sağlayan yeşil çayın etkilerini anlamak için tüketmek gerekir. Deri yaşlanması, hücre duvarları ile hücre yapılarına yapılan saldırılardan kaynaklanır. Güneş ışınları, Uv, sigara, alkol gibi etmenler bunu sağlar. Antioksidanlar ise bu etmenleri etkisiz hale getiren moleküllere sahiptir. Yeşil çay da iyi bir antioksidandır. Araştırmalara göre limonlu siyah çay tüketenlerde daha az deri kanseri görülmektedir.

Meyve, sebze, ve balık tüketin. Bu gıdaların birçok iyi yönünü biliyoruz. Ayrıca kırışıklığa da iyi geldikleri bilinmektedir.

Yüksek doymuş yağ içeren et, tereyağı, tam yağlı süt, kek, pasta, patates gibi gıdalar daha çok kırışıklığa neden olmaktadır. Besin değeri yüksek gıdalar, vitaminler ve egzersiz takviyeleri cildinizi parlatacaktır.

Parlak ciltli günler dileriz...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>