>

GÜZELLİK

Cilt Tipinize Göre Bronzlaşın

İşte cilt tipine göre güneşten korunma yöntemleri...
 
   
 
 
     

Cildiniz nasıl olursa olsun, yazın güneş kremi kullanmayı asla unutmayın.

KIZILLAR VE SARIŞINLAR


Süt beyazı parlak teniniz, açık renk gözleriniz ile tüm yıl elinizde tuttuğunuz en kıskanılan ten sıfatını esmerlere bırakma zamanı. Bu tür ciltler, güneş altında korumasız kaldıklarında toksik bir melanin salgılayarak hücrelerini zehirler ve ciddi hastalıklara yol açabilir.

En iyi strateji, sabahları erkenden veya akşamları güneş batarken güneşlenmeyi tercih etmektir. Bu arada başınızdan ayaklarınıza kadar özenle kremlenmeyi ve kreminizi sık sık yenilemeyi unutmayın. Ayrıca kumdan yansıyan güneş de sizin için tehlikeli olabilir. Dolaşırken, pamuklu giysilerle sımsıkı örtünmeyi, güneş gözlüğü kullanmayı ve ensenizi de koruyacak geniş kenarlı bir şapka takmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

KUMRALLAR


Açık renk teniniz, sarışınlar kadar olmasa da güneşin zararlı ışınlarından kolayca zarar görür.

En iyi strateji, brozlaşmanıza yardımcı olacak karoten içeren yiyecekleri (havuç, kavun, kayısı) planladığınız tatilin birkaç hafta öncesinden bol bol yemektir. Güneşin tepede olduğu saatlerde gölgede kalmalısınız. Yüzünüz için yüksek koruma faktörlü bir ürün seçmelisiniz çünkü cildiniz güneşin zararlı ışınlarından kolayca etkilenir bu da uzun vadede kırışıklıklara neden olabilir.. Vücudunuz içinde ilk 8 gün yüksek koruma faktörlü bir ürün kullanmalısınız. Sık sık gölgeye geçmeyi ihmal etmeyin.

ESMER BOMBALAR

Kolayca dikkat çekici bronzluğa kavuşabilir ve bu bronzluğu uzun süre koruyabilirsiniz. Ama ne yazık ki UV ışınları sizin için bile tamamıyla güvenilir değil. İnce kırışıklıklar, güneş çarpması gibi tehlikeler hala mevcut. İlk günlerde 8 koruma faktörlü bir ürün kullanmanızda fayda var. Daha sonra ise cildinizin koyuluğuna göre 8-15 arası faktörlü bir ürünle bronzlaşabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>