>

GÜZELLİK

Cımbız Kullanımı

Cımbız kullanırkan bu noktalara dikkat etmeniz gerekiyor!...
 
   
 
 
     

Çoğu kadın için cımbız ile alma en ucuz ve hemen etkisi görülebilen bir yöntemdir. Cımbızla almada küçük metal pense benzeyen ve her kılı kökünden çeken cımbız kullanılır. Bu yöntem kaş çevresini temizlemede ve yüzün herhangi bir bölgesinde dağınık haldeki kılları almada kullanışlıdır. Ancak bu tehlikeli bir enfeksiyona neden olmamak için burundaki kılları çekmede kullanılmamalıdır.

Bu yöntem çabuk ve kolay olmasına rağmen acı verir. Ayrıca geniş bölgelerdeki bacak gibi kılı almak zordur. Çekme hareketi kıl batmasına ciltte çukurlaşmaya ve yara oluşmasına neden olabilir. Bazı bölgeleri göremeyeceğinizden ayna kullanmanız gerekebilir. Kaşa şekil verirken bir tane kılı çekerken emin olmak gerekir çünkü bir veya iki kıl kaşın şeklini ciddi şekilde etkileyebilir.

Cımbızı her kullanmadan sonra cımbız uçlarını alkol ile dezenfekte etmek önemlidir. Cımbızı herhangi bir yerde bırakmak doğru olmaz. Cımbızınızı bir kutu veya tüpte saklayarak onun keskinliğini koruyabilirsiniz. Cımbızınızı düşürmemeye dikkat edilmelidir bu onun uçlarına zarar verebilir ve şeklini bozabilir.

Uygun cımbız ile almanın birkaç temel adımı vardır. Bunlar; kılların uzama yönüne doğru kaşı taramaya çalışın. Krem veya nemlendirici uygulamayın bu cımbızın kayıp kaş çizgisini bozmasına neden olabilir. Sonra alacağınız kenarı izole etmeye çalışın.

Cımbız ile almayı kolaylaştırmak için sıcak bir bez kullanarak gözenekler açılabilir. Kılı kılın çıktığı yöne doğru çektiğinizden emin olun. Zıt yönde çekmek ağrılı olabilir ve her kılı bir kerede yavaşça ve yumuşak bir hareketle çekmeyi deneyin. Kılı birden çekmeyin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>