>

AŞK - CİNSELLİK

İlişkiler Keşke Hep Yolunda Gitse...

Ayrılma kararı verdiyseniz, bu kararı karşınızdaki kişiye açıklamadan önce gözönünde bulundurmanız gereken noktalar:
 
   
 
 
     

SAYGI GÖSTERİN

Ayrılmak, bırakan için de bırakılan taraf için olduğu kadar zordur. Karşınızdaki insanla ilk beraber olduğunuzda onda özel birşeyler gördüğünüzü asla aklınızdan çıkarmayın. Ne olmuş olursa olsun o hala aynı insan ve hala saygınızı hakediyor.

AŞAMALI BİR ŞEKİLDE AYRILMAYIN

Bazı insanlar karşısındakini kaybetme korkusundan veya eski sevgililerinin sevgisini boşa harcama korkusundan aşamalı bir şekilde ayrılmayı tercih ederler. İlk önce biraz ara vermeye karar verilir, farklı insanlarla görüşmeye başlarlar ve daha sonra telefonlara bile cevap verilmez.

KONUYU DOLANDIRMAYIN

Asıl meseleye odaklanın. Karşınızdakini suçlayarak veya onunla tartışarak, sonu geciktirmeyin.

ELİNİZİ MÜMKÜN OLDUĞUNCA ÇABUK TUTUN

‘Uygun zaman’ı beklemeyin. Karar verir vermez ayrılın. Ertelemek kaçınılmaz sondan kurtaramaz sizi, hatta daha da zorlaştırır.

TANIKLARINIZ OLDUĞUNDAN EMİN OLUN

Eğer bir rezalet çıkmasından korkuyorsanız, ayrılış konuşmanızı halka açık bir restoranda yapın. Fakat, ayrılmak üzere olduğunuz sevgilinizi, yanlış bir gösteri olayına sürüklemeyin. Sadece ilişkiniz hakkında konuşmak istediğinizi söyleyin.

AYRILIĞINIZI ÖZEL TUTUN

Ailenizi, arkadaşlarınızı veya iş arkadaşlarınızı, ayrılığınızın dışında tutun. Bu sadece sizin ikinizin arasında kalmalı. Diğer insanları karıştırmak utanmanıza ve işlerin karışmasına neden olacaktır.

KİLİTLERİNİZİ DEĞİŞTİRİN

Eğer ona anahtarınızı verdiyseniz, ayrılırken geri alın. Ama kendinizi garantiye almak için kapınızın kilitlerini de değiştirmenizi öneririz.

EŞYALARINIZI, EVİ TERK ETMEDEN GERİ ALIN


Eğer sevgilinizin evinde özel eşyalarınız varsa, onları geri almak ayrıldıktan sonra daha zor olacaktır. Eğer sizin evinizde sevgilinizin eşyaları varsa onları bir kutuda toplayın ve götürülmek üzere bir kenara koyun.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>