>

MODA - STİL

İşte yeni haftanın armağanları!

Cosmoturk.com'u tavsiye eden okurlarımız, kitap veya DVD kazanıyorlar. 11.haftanın armağanlarını görmek için tıklayın, kazanın!
 
   
 
 
     
Cosmoturk'ü Tavsiye Edin Kazanın!

Cosmoturk'ü 5 arkadaşınıza tavsiye edin, her hafta "DVD" veya "KİTAP" kazanma şansını yakalayın.

Her hafta Cosmoturk'ü 5 ARKADAŞINA TAVSİYE eden - 4 Cosmoturk okuru DVD ve 10 Cosmoturk okuru - birbirinden güzel kitaplar kazanıyorlar.

Armağanlar kazanan okurların posta adreslerine gönderilecektir.

Bu haftanın armağanları:

Palermo'dan - "VATEL (Gerard Depardieu, Uma Thurman)" DVD'si...

An Yayıncılık'tan - "Ahmet Saatçioğlu'nun -Hayalle Uzlaşma" kitabı...


YAPMANIZ GEREKENLER

1- Sitemizin sol üst köşesinde bulunan "tavsiye et" bannerını veya burayı tıklayın
2- En yakın 5 arkaşınızın mail adresini yazın
3- Ve gönder tuşuna basın

Hepsi bu..

DVD veya Kitap armağanı kazanan okurlarımızın isimleri her Pazartesi sitemizde yayınlanacak ve e-mail adreslerine iletişim bilgileri gönderilecektir.

Yanlış gönderim, tekrar edilen mail adresleri ve hatalı mailler sistem tarafından tesbit edildiği taktirde işlem iptal edilecektir.

Amacımız www.cosmoturk.com'un yeni okur kitlelerine ulaşmasıdır.

--------------------------------------------------------

DVD

VATEL
PalermoOyuncular: Gerard Depardieu, Uma Thurman
Yönetmen : Roland Joffé

Condé Prensi'nin Şatosu, 1671 Nisan ayının son günleri... François Vatel, artık yaşlanmakta olan, maddi açıdan zor durumda olsa da hala mağrur Condé Prensi'nin sadık ve emektar hizmetkarıdır. Prens, Kral XIV. Louis'nin teveccühünü kazanıp, Hollanda'lılara karşı düzenlenen askeri kampanyaya katılmak üzere gerekli emri vermesini ve böylece kazanç sağlamayı ümit etmektedir. Kraldan başka kimseye boyun eğmeyen Condé prensi bu kez kendini ve şatosunun geleceğini Vatel'e emanet etmek zorundadır. Vatel'e düşen zorlu görev, Chantilly Şatosu'nda saray eşrafını ağırlamaktır. Üç gün ve üç gece sürecek olan şenliklerin en basit anlatımla baş döndürücü olması gerekmektedir. Bu zorlu görevinin altından başarıyla kalkmak isteyen Vatel, kralı şaşırtacak, etkileyecek ve memnun edecek şeyler tasarlamak için, bir hizmetçiler ordusu ile gece gündüz demeden çalışmaya koyulur. Olağanüstü seçkin bir menünün yanı sıra, kralın çok düşkün olduğu sanatsal gösteriler içeren bir şenlik düzenler. Bu kargaşanın ortasında Vatel, Lauzun ile bizzat kral ve kraliçe tarafından himaye edilen Anne de Montausier'nin cazibesine kapılır. Anne, basit bir aileden gelmesine karşın düzenlediği törenlerle büyük bir üne sahip ve kocaman bir yüreği ve inancı olan Vatel'le birlikte olur. Şenliklerin sonuna doğru yaratılmış olan neşeli ortama bakıldığında arzu edilen başarı yakın gibidir. Ama üçüncü günün akşamı yemekte sunulacak olan balığın gelmemesi üzerine ortalık karışır...

Detaylı Özellikler
Altyazı: Türkçe
Bölge: 2
Diğer: İnteraktif Menü
Ses: Türkçe 2.0, İngilizce 5.1
Süre: 99 Dk.
Video: Geniş Ekran
Yapım Yılı: 2000

Kaynak: www.hepsiburada.com

----------------------

KİTAP

HAYALLE UZLAŞMA
Ahmet Saatçioğlu
An Yayıncılık"Şu an geçmişten bir adım ileridesiniz ve her geçen saniye gelecek geride kalıyor. “HAYALLE UZLAŞMA” Türkiye bu kitapla kendi ile, hayalleri ile uzlaşacak. Bir üçlemenin ilki olan “hayalle uzlaşma” aynı zamanda ülkemizde türünün ender görülen örneklerinden bir bilim kurgu kitabı. Hayal edilenin gerçekleştirileceğine inananların,Türkiye’ye, bu ülkenin insanlarına ve geleceğine inananların kitabı. Avrupa Birliğine girmeyi reddedecek, doların bir türk lirasına yetişmek için uğraştığı, dünyanın merkezine oturan gücümüzün hep istediğimiz hayal ettiğimiz elle tutulur gerçekliği. Eğer bir kitap okuyacaksanız bu hayallerinizle uzlaşacağınız bir kitap olmalı. Birisi hepimiz adına hayal ediyor okuyarak gerçekleştirmek için yol bulmanın zamanı geldi. Ahmet Saatçioğlu’nun ulaşılmaz hayalgücünden uzlaşılır bir gerçeklik. Daha güçlü değil en güçlü ülkenin kitabı... Türkiye'yi ''Süper Güç ''olarak görmeyi hayal eden herkese.... "

--------

Türk lirası sürekli olarak değer Kazanıyordu. Bugün itibariyle Bir Türk Lirası , 1.09 Euroya ve 1.3 Amerikan Dolarına karşılık geliyordu. Enerji Üretim Projesi Kapsamında milyonlarca işsize iş bulunmuştu.Milyonlarca çalışan , özellikle yeraltı hareketlerinin yoğun olduğu dünyanın çeşitli noktalara yerleştirilmişti. İşsizlik oranı şimdiden yüzde beşler civarına inmişti. Sosyal Güvenlik çalışmaları kapsamında işsizlere , işsizlik maaşı bağlanmıştı. Yıl sonu itibarıyla kişi başına düşen milli gelirin , önüçbin Türk Lirasını aşacağı tahmin ediliyordu. Bu da , yaklaşık olarak onsekizbin Amerikan Doları demekti...” Vazgeçılen sevgiler var, bu ülkede. Unutulan dostlar. hatırlanmak istenmeyen anılar var. imkansızlıklar içerisinde sürdürülen yaşamlar var. Sürdürülemeyip sona eren hayatlar, açIıktan ölen çocuklar var... Ama açken gülen çocuklar da var, bu ülkede. Komşusu açken yemek yiyemeyenler de. Düşene gülmeyen insanlar da var, bu ülkede. Son lokmasını bir sokak kedisiyle paylaşanlar da... En acı tarafı yok olmasa yüz tutan bir şey var bu ülkede: o da umut! Çünkü. üretim yok bu ülkede. Çünkü çocukluğumuzdan beri üretmeyi hayal etmeye yönlendirilmedik. Ufacık bir çocukken de, genç bir insanken de. yetişkin biri olduğumuzda da. Hiç hayal etmedik: üretmeyi , yaratmayı ! Ne zaman bir hayal kursak hep durdurulduk. Daha güzel bir dünyayı hayal edenleri hep durdurduk .Hep şöyle dedik :” Aman boşversene O zaten hayal dünyasında yaşıyor,’’ Ne zaman birisi akIının, ruhunun sesini dinlemeye başlasa. Uyardık onu “Bırak bu hayalleri! ’’ “hayal peşinde koşuyorsun! ’’ dedik. Bu yüzden hiç hayal edemedik, varatıcılığımızı kullanamadık ve asla üretemedik. Ben hepimiz için bir gelecek hayal ettim. Neden olmasın ?

Ahmet SAATÇİOĞLU

Kaynak: www.anyayincilik.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>