>

GÜZELLİK

Egzersizle beslenme koçluğu

Çoğumuzun yeni tanıştığı, hatta ismini şimdi burada gördüğü “Yaşam Koçluğu” trendi henüz devrini tamamlamadan Sculpture Therapy Center’lar, “Egzersizle Beslenme Koçluğu”nu yaygınlaştırmayı hedefliyor.
 
   
 
 
     
Nişantaşı Sculpture Therapy Center’ın dermatoloji uzmanı Dr Betül Şengör, “Beslenme ve diyet uzmanımız Serap Tolaz’ın size ve yaşamınıza özel diyet programlarını pasif ve aktif egzersiz programlarımız ile birleştirerek, sağlıkla ve zevk alarak incelmenizi sağlıyoruz.” diyor.“Diyet veya sağlıklı beslenme vücudumuzun temel ihtiyaçlarının karşılanması dışında, kalorisi yüksek olan ve oldukça zevkle yediğimiz gıdaların tüketilmesinin kontrol altında tutulması durumudur.

Her zaman ölçülü olmak veya yediğimizi yakacak kadar egzersiz yapıyor olmak sağlıklı yaşamın ve sağlıklı beslenmenin en temel direğidir. Bazen size beslenme koçluğu yaparak, bazen de daha iyi bir siluet sahibi olmak konusunda sadece motivasyon amaçlı sizlerle bir araya geliyoruz.” diyor Dr.Betül Şengör ve sözlerine şöyle devam ediyor:


Sculpture Therapy Center’da sağlıklı beslenme programına başlarken;

• özgeçmişinizin detaylı bir şekilde incelenmesi (hayatınızın belirli dönemlerindeki sahip olduğunuz kilolar ve geçmişte yapılan diyet öykülerinin değerlendirilmesi)
• tüm klinik bulgularınızın detaylı bir şekilde gözden geçirilmesi (metabolizmayı yavaşlatabilecek olası hastalıkların veya hormonal bozuklukların tespit edilmesi)
• vücut analizinin ayrıntılı bir şekilde incelenmesi (özel tartı sistemiyle vücudunuzdaki yağ, kas, kemik ve su oranına bakılarak) olması gereken ideal kilonuzun belirlenmesi önceliklidir.
Daha sonra size özel, sosyal hayatınızla uyumlu sizin uygulayabileceğinize inandığınız programlarla haftalık olarak takipleriniz yapılmaktadır. İsterseniz aylık veya 3 aylık programlara da katılabilirsiniz.


NİŞANTAŞI SCULPTURE’DA INFRABALDAN İLE AKTİF SPOR

Nişantaşı Sculpture Therapy Center’da aktif olarak pedal çevirme ve infrared ışığı etkisiyle de yağ yakma etkisinin bir arada olduğu bu sistemle spordan daha fazla kalori kısa zamanda harcanabilmektedir. Infrared ışığının yağ yakma etkisi dışında dolaşımı hızlandırma ve terletme yoluyla da detox etkisi bulunmaktadır. Dolaşım hızlanınca bölgesel olarak ışığın geldiği alanlardan daha fazla kalori harcanması mümkün olmaktadır. Normalde oturarak veya ayakta çevrilen pedal sistemlerinde bele aşırı yük binmesi ve çabuk yorulma, kaslarda laktik asit üretiminin artması ve buna bağlı olarak gelişen kas krampları, ödemler ve gereğinden fazla kalınlaşma (kas liflerinin şişmesine bağlı) gözlenebilmektedir. Oysa bu sistemde yatarak pedal çevrildiği için bele yük binmeden rahat bir pozisyonda, üstelik DVD izleyerek zevkle spor yapmak mümkün.Seans süresi 40 dakika olan bu sistemde ortalama 1.5 saatlik hızlı bir spora bedel kalori harcanmakta ve bu kalori harcanması yerleşmiş olan yağ dokusundan olmaktadır. Ayrıca belirli bölgelere dozu ayarlanabilen ışığı sayesinde hızlı bir sonuç alınmaktadır. Ortalama her seansta 400-900 gr arasında kilo kaybetmek mümkündür. Haftada 2 veya 3 defa toplam 15 seans’lık kürler halinde uygulanmaktadır.

Bu cihazla karın ve bel yan bölgelerine de ışığın olması ve yatarak pedal çevirmenin karın kaslarını çalıştırıcı etkisiyle karın bölgesinde de başarılıdır.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>