>

GÜZELLİK

En popüler ruh ve vücut bakımları

Stresten kurtulmak, rahatlamak ve bakım yaptırmak isteyenlerin başvurduğu SPA'ların sayısı gün geçtikçe artıyor. İşte çeşit çeşit en güzel spa teknikleri...
 
   
 
 
     
VÜCUT PEELING'İ:

Cildi ölü hücrelerden arındırmayı sağlayan bu yöntem hafif bir şekilde masaj yapılarak tüm vücuda uygulanır. Özellikle plajlarda yıpranan ve sertleşen topukların yaz sonunda bu bakıma çok ihyitacı var.

OZON TERAPİSİ:

Tüm vücudumuzu toksinlerden temizleyen ve bağışıklık sistemini güçlendiren, ozon terapisi oldukça eski bir yöntem. Yorgunluğa sebep olan serbest radikalleri ortadan kaldıran bu yöntem, vücut direncini artırıyor.

REFLEKSOLOJI:

Halk dilinde ayak masajı olarak bilinen 'refleksoloji', vücuttaki organların ayakta yer alan noktalarının uyarılması yöntemiyle yapılan bir alternatif tedavi yöntemi. Eğer refleksoloji tedavisi düzenli aralıklarla uygulanırsa vücut enerjisindeki tıkanıklar gideriliyor ve enerji vücuda dengeli bir şekilde yayılmaya başlıyor.

ÇAMUR BANYOSU:

Çamurun termik etkisi sudan farklıdır. Suya göre daha yoğun, derin ve lokal ısınma sağlıyor. Çamurun içindeki kükürt ve volkanik kül gibi bazı mineraller romatizma ve cilt hastalıklarına iyi geliyor.

TAŞ MASAJI:

Bu yöntem sıcak volkanik taşların vücudun belli bölgelerine yerleştirilip ovulması şeklinde uygulanıyor. Sıcak ve kaygan bir his uyandıran volkanik taşlar, stres ve sırt ağrılarına iyi geliyor.

HIDROTERAPI:

Bu yöntem su içi egzersiz uygulamalarıdır. Hidroterapi, termal havuz, hamam, jakuzi ya da soğuk su kaynaklarında uygulanır. Sıcak su kasları gevşetirken, soğuk su ise damarları sıkılaştırıyor.

AYURVEDA:

Binlerce yıl öncesine dayanan Hindistan kökenli tıp sistemlerinden biri. Ayur yaşam, veda bilgi anlamına geliyor. Sistemin en önemli özelliği, vücudun sağlıklı yapısını korumak. Bu anlayışa göre sağlıklı beden için fiziksel, zihinsel ve sosyal yönden aktif olmak gerekiyor.

AROMATERAPI:

Bitkisel özlü yağların kimyasal yapısı ve enerjilerinden faydalanan ve masaj, buğu, kompres, banyo ve diğer yollarla uygulanmasını içeren, sağlık ve güzelliği destekleyen doğal bir terapidir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>