>

GÜZELLİK

Erkeklere Özel Cilt Bakımları

Maskesi, toniği, nemlendiricisiyle evde kolayca hazırlayabileceğiniz cilt bakım tarifleri…
 
   
 
 
     

MASKE

Domates kabuğuyla cildi temizledikten sonra içme suyuyla yüzünüzü yıkayın. Ardından aşağıdaki maskeleri uygulayın:

KEPEK UNU

1 çay kaşığı bal

Yarım çay kaşığı toz boraks ya da karbonat (eczaneden bulunabilir)

1-2 DAMLA LİMON (C VİTAMİNİ, ÖZELLİKLE LEKELER İÇİN)

Yüzünüzde 5 dakika beklettikten sonra içme suyuyla yıkayın.

1 ÇORBA KAŞIĞI KEPEK UNU

Birkaç damla içme suyu

Yüzünüze 5 dakika bekletip içme suyuyla yıkayın. Zararsız, alerjisiz bir peeling etkisi yapıyor. Kepek unu, minik kırışıklıklara, ölü hücrelere karşı çok etkili.

BİR KAŞIK EKMEK MAYASI

1 kaşık içme suyu

Karıştırıp (göz çevreniz dışında) yüzünüze sürün. 5 dakika beklettikten sonra içme suyuyla yıkayın. Bu maskeyi herkes cilt bakımı için uygulayabilir.

BİR AVOKADO


Avokadoyu, 1 hafta oda sıcaklığında bekletin. Böylece olgun hale gelecektir. Ezerek püre yapacağınız 1 avokadoyu yüzünüze maske yapın. 10 dakika beklettikten sonra içme suyuyla yıkayın.

TONİK

Yağlı ciltler için

1 su bardağı kaynatılmış ılık su içine bir çay kaşığı kekik atın. Bardağın üstünü kapatın. 3 dakika bekleyin. Karışımı, süzgeçten geçirip bir cam kaba alın. Buzdolabınızda dursun. İstediğiniz zaman tonik olarak kullanın.

Normal ciltler için

1 su bardağı kaynatılmış ılık su içine bir tutam ıhlamur atın. Çünkü ıhlamurun yatıştırıcı etkisi var. Bardağın üstünü kapatın. 3 dakika bekleyin. Karışımı süzgeçten geçirip bir cam kaba alın. Buzdolabınızda dursun. İstediğiniz zaman tonik olarak kullanın.

NEMLENDİRİCİ

Aslında en iyi nemlendirici, içme suyu. Günün her saatinde istediğiniz sıklıkta yüzünüze sürebilirsiniz. Ayrıca meyveler çok iyi nemlendirici görevi görüyor. Kayısı ve şeftaliyi püre olarak yüzünüze sürebilirsiniz. Çok iyi nem verir.

En güzel nemlendirici ise kavun. Kavunu ezip püre haline getirdikten sonra 5-10 dakika yüzünüzde bekletin. Sonra içme suyuyla yıkayın.

GÖZ MASKESİ

Gözlerin çevresine süt kreması sürün. 5 dakika bekletin ve ıhlamurlu toniğinizle ya da içme suyuyla silin.

GÖZ NEMLENDİRİCİSİ

Derin ve geniş bir kaba, kaynatılmış ılık suyu dökün. İçine paptya çayı poşeti atın. Biraz bekleyip yüzünüzü bu kabın içine sokun. Suyun içinde gözlerinizi açın. Gözleriniz biraz yanabilir, ama önemli değil. Göz ve göz çevresi için çok faydalı.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>