>

KÖŞE YAZILARI | EDA DAĞHAN

Kuyro ile Tatilde..

Teyzeliğin şerefine layık olmak amacıyla, iznimin bir kısmını, yeğenim Kuyro ile geçirmeye karar verdim. (Eda Dağhan)
 
   
 
 
     

Teyzeliğin şerefine layık olmak amacıyla, iznimin bir kısmını, yeğenim Kuyro ile geçirmeye karar verdim. Kuyro (12) ismini vermeme karşı olduğundan yazı boyunca Kuyro olarak anılacaktır. Kendisinin böyle bir gizlilik anlayışı var ama; meraklılar için Kuyro: kökeni kuyrukluğa dayanan ve birine kuyruk olma manasında kullanılan bir sıfattır.

Otele girişimiz ertesi gün olduğundan ve Alaçatı butik oteller de tuzlu geldiğinden, biz de “tek gece kalıcaz, ne olursa olsun” diyerek, adını vermek istemediğim bir “bitik otel” tercih ettik. Kuyro ile, nem kokulu ve örümcek ağlı (örümcek olay yerini terk etmişti) odada yatakları birleştirerek korku içerisinde birbirimize sarıldık ve Kuyro’ nun: “yarın bu kabus bitecek, 5 yıldızlı, her şey dahil, süper dahil otelimizde, güzelce kalıcaz” tekbirleriyle uyuduk. Sabah kalktığımda 3 yerimden ısırılmış olduğumu fark ettim..Demek ki boş ağ, adi bir tezgahtı..

Ertesi gün, Alaçatı da evlere şenlik 5 yıldızlı(güya) bir otelde günümüzü gün ettik. Her türlü şikayet ve öneriyi yaptıktan sonra Çeşme Alaçatı ya elveda dedik. Çocuklu sınıfının önceliğinden yararlanmak, şüphesiz tatilin en keyifli yanıydı. ( Kuyro’ ya, çocuk kavramı ölümcül gelse de..)

Ufo müzesini gezdik, uzaylıların varlığına inandık, sakızlı dondurmamızı yedik, kahvemizi içtik, takı ve şans bileklikleri aldık, buz gibi naneli limonatalarımızı içtik, tekne turuna katıldık, “ölmüş eşek gibi durmak” diye bir kavram olmadığını anladık.. Çünkü, eşeklerin hepsi zaten ölmüş gibi duruyor..Ya da birileri 3 boyutlu eşekleri telle çevrelemiş, öyle derin bir düşüncedeymişler havası vermiş, keşiş eşekler adası..

Haa unutmadan, bir de ressam Nuri’ yi keşfettik. Dijital ortamda karikatür ve porte çizen sıcakkanlı bir mesleksever.. Alaçatı da çok popüler, randevulu falan çalışıyor. Yani kısaca, Nuri ye çiziktirmeden dönmeyin  Bizim karikatürün alt kısmı “ramazan dolayısıyla kapalıyız” gibi oldu ama, resmin boyutuna takıldık. Alt kısım, bikinilerimizi bir de Kuyro’ nun çözemediği yelken figürünü barındırıyordu..


EDA DAĞHAN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>