>

GÜZELLİK

Göz Çevresine Özel Bakım Önerileri

Zaman içinde yaşlanan cilt, etkilerini göz çevresinde daha fazla gösteriyor.
 
   
 
 
     

Göz çevrenize farklı bir bakım uygulayarak daha genç görünebilirsiniz. Göz altı torbaları, mor halkalar, kaz ayakları ve yaşlanma belirtileri olan kırışıklıklar göz çevrenizde istemediğiniz bir görüntü oluşturabilir. Göz çevrenizin daha sağlıklı ve güzel görünmesi için Evoria.com şu tavsiyelerde bulunuyor.

Göz altı torbaları kabusunuz olmasın

Göz altındaki torbalar çoğu zaman genetik faktörlerden kaynaklanır, ama bir çok göz çevresi probleminde olduğu gibi uykusuzluk da önemli bir etkendir. Günümüzde göz altı dokusunu sıkılaştırmak için çeşitli estetik operasyonları mevcut. Estetik operasyon yaptırmak istemeyenler için evde günlük uygulayabileceğiniz bazı bakım kürleri cazip gelebilir. Örneğin patates ve salatalığın cilt sıkılaştırıcı özelliği göz altlarında da kullanılabilir. Ya da demlenmiş soğutulmuş çay poşetleri de göz altında bekletilebilir. Evoria.com uzmanları göz altlarına basitçe uygulayabilmeniz için Roc Hydra Anti-Fatigue Eye Cream’i öneriyor.

Yaşlanmanın etkilerini geciktirin

Göz çevresi kremleri kullanmaya başlamanın yaşı yoktur. Eğer göz altındaki deformasyonu görmeye başladıysanız, 30’lu yaşlardan önce de yaşınıza uygun bir göz çevresi kremi kullanabilirsiniz. Modern hayatın getirdiği stresten uzak kalmak ve hızla akan zamana karşı koymak çok da mümkün değil. Her bakım tavsiyesinde olduğu gibi göz çevresi içinde erken önlem almak oldukça önemli. Uygulayacağınız her sağlıklı yaşam tavsiyesi ve bakım önerisi için zamanlamayı doğru yapmalı ve yaşlanmanın etkilerini geciktirmelisiniz. Evoria.com uzmanları göz çevresi için yaşlanmayı geciktiren Olay Total Effects 7X Yaşlanma Karşıtı Göz Bakım Kremi’ni öneriyor.

Göz çevresi kremlerinizi doğru kullanın

Çoğu zaman yapılan yanlışlardan biri de yüzünüze uyguladığınız kremi göz altına sürmek. Yüzünüzdeki hasasiyetle göz çevresindeki hassasiyetin aynı olmadığını unutmayın ve göz altına ayrı bir bakım kremi uygulayın. Bakım kremini göz çevresine uygularken de yumuşak ve yuvarlak parmak hareketleriyle kremi göz çevrenize yedirin. Evoria.com uzmanları göz çevresi bakımı için Biotherm Rides Therapie Yeux’ü tavsiye ediyor.

Stressiz ve sağlıklı bir yaşam

Göz altlarında zamanla renkli koyu lekeler ya da morluklar oluşabilir. Bu renk değişimleri ve morluklar bazen bir hastalığın belirtisi olurken bazen de stres, uykusuzluk, aşırı yorgunluk, ve yaşlanmaya bağlı kolajen eksikliğinden kaynaklanabilir. Uzun soluklu peeling tedavileri ve mezoterapi yöntemleri ile renk değişimleri giderilebilir. Bu uygulamalar bilinçsizce yapıldığı taktirde sonuç vermeyeceği gibi göz altı derisine de hasar verebilir. Evoria.com uzmanları göz altı morlukları için stressiz ve sağlıklı bir yaşam biçiminin etkili olduğunu belirtirken günlük kullanım için Clinique Even Better Eyes Dark Circle Corrector’ı öneriyor.

Makyajınızı temizlemeden uyumayın

Gözlerin belirgin olması için yaptığımız makyaj stilinde uyguladığımız aydınlatıcı, far, göz kalemi, rimel gibi ürünlerin uzunca bir süre ciltte kalmaması gerekir. Yatmadan önce mutlaka makyaj silinmeli hiç bir kalıntı bırakılmamalı. Bunu alışkanlık haline getirmek cilt için özellikle de göz çevresi için oldukça önemli. Evoria.com uzmanları göz çevresindeki makyaj kalıntılarının daha iyi temizlenebilmesi için Clinique Naturally Gentle Eye Makeup Remover’ı tavsiye ediyor.

 

Etiketler: Göz, kadın, güzellik, Makyaj, cilt
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>