>

MODA - STİL

Hatice Gökçe’nin Başarısı Çin’e Uzandı!

Türk modasının yenilikçi ismi...
 
   
 
 
     

Türkiye’de erkek modasının öncüsü olarak görülen ve avangard tasarımlarıyla bilinen Hatice Gökçe, Çin giyim markası İlçi ile üç yıllık bir anlaşma imzaladı. Gökçe, üç yıl boyunca markanın tasarım koordinatörü olacak.

Hatice Gökçe, Türk erkek modasını avangard tasarımlarıyla öne geçirmeyi yurtdışında da sürdürüyor. Çin’in Urumçi şehrinde Aralık ayında yapılan anlaşmayla birlikte Gökçe, İlçi markasının tasarım koordinatörlüğü görevini üç yıl boyunca sürdürecek.

Orta Asya pazarında büyümek amacıyla tasarımcı-firma işbirliğine giren İlçi markası, Şangay, Pekin ve Urumçi’de tasarım ve üretim faaliyetlerini sürdürüyor. 10 senelik bir geçmişe sahip olan şirketin Çin genelinde toplam 19 mağazası bulunuyor.

Ünlü tasarımcı bu işbirliğinin Çin ve Türk tekstil sektörünü bir araya getirmesi açısından önem taşıdığının altını çizerek, “Erkek giyim markası olma yolunda attığımız adımlarla, 12 yıllık yolculuğumuzun sonunda edindiğimiz tecrübeleri paylaşmak için markamızı uluslararası bir alana taşıdık” dedi. Ayrıca, Türkiye’nin hedef pazarı olan Çin’in bu dönemde tasarım ve moda sektörü için yeni olanakları beraberinde getireceğine de belirtti.

Çin ve Uygur basınının yoğun ilgi gösterdiği imza törenine yerel yöneticilerin yanı sıra kamu yöneticileri, İlçi Şirketi Yönetim Kurulu Üyeleri, Uygur sanatçıları, Türkiye’de de sergi açmış Kaşgarlı Mahmut resmi ile bilinen ünlü ressam Gazi Ahmet ve İlçi şirketi çalışanları katıldı.

Hatice Gökçe, İlçi için ağırlıklı olarak erkek giyim koleksiyonları ve kadın koleksiyonu hazırlayacak. Ayrıca markanın Çin’de yapacağı tüm defile ve benzeri etkinliklerde moda danışmanlığını görevini üstlenecek. Gökçe, hazırlayacağı ilk koleksiyon olan 2013 İlkbahar-Yaz’ın defilesini 2012 Ağustos ayında gerçekleştirecek.

Bu ortaklık, Türkiye ile Çin arasındaki tekstil ilişkileri farklı bir boyuta taşıyarak yeni ticaret olanaklarının doğmasını da sağlayacak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>