>

SAĞLIKLI YAŞAM

Cellfie® Tıpta Yeni Teknoloji Kök Hücre Tedavisi

Vücudumuzdaki tamiratlari, yenilemeleri yapan hücrelere kök hücre denir.
 
   
 
 
     

Kök hücreler vücudumuzdaki tüm doku ve organların köken aldığı ana hücrelerdir. Kök hücrelerin son derece ilginç özellikleri vardır. Bölünebilir ve kendilerini yenileyebilirler. Değişik organ ve dokulara dönüşebilirler, dokuyu veya organı tamir edebilirler ve oluşmuş sistemi ayakta tutarlar.

Bilim adamları kök hücre tedavilerini yepyeni bir teknoloji ile geliştirmiştir.

Hastanede ameliyathane ortamında Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı tarafından yapılan kısa ve basit bir işlemle 1 su bardağı (50-200cc) yağ dokusu kişinin karın, bel ve basen bölgesinden alınır. Anestezi altında yapılan bu basit işlem sırasında kişi ağrı hissetmez.Shambala Clinic Medikal Direktörü Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr Bayraktaroğlu “ Elde edilen yağ dokusundaki kök hücreleri özel bir cihaz yardımıyla ayrıştırıp SVF elde ederiz. SVF’i kişiye özel kürlerle Cellfie ® haline getirip uygularız.”

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu “Cellfie®” olarak adlandırdığı bu işlemi tamamen kapalı bir sistem ile kontaminasyona olanak tanımaksızın ve özel prosedürler ile gerçekleştirmektedir.

Yeni bir teknoloji olan Cellfie ® yaşlı görünmeye meydan okuyan, tamamiyle kendi vucudunuzdan alınan kök hücrelerin ve bizim hazırladığımız kişiye özel kürün birlikte uygulanmasıdır. Shambala Clinic olarak tedaviye bu adı verilmesinin nedeni hazırlanan kişiye özel kürün işlemin sonucunu hızlandırması ve etki süresini uzatmasıdır. Cellfie® uygulanan hastaların 1-5 yil icin yüzlerinin yaşlanmaya direnç göstermesine destek olan bir yatırımsal tedavidir . Bu kök hücreler hem cildi gençleştirir, hem de ileriye dönük yaşlanmayı yavaşlatır.

Cellfie ® sezona, güneşe bağımlı değildir, her sezon yapilabilir. Cellfie® 35-65 yaşlarındaki kişilere önerilir.

Shambala Clinic Medikal Direktörü
Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
Op . Dr Serdar Bora Bayraktaroğlu

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>