>

POPÜLER MEKANLAR

Nereye Gidelim? Keyfedelim?

Ateşböcekleri ile randevu! Bugünden itibaren siz Cosmoturk okurları için keyifli vakit geçirebileceğiniz mekanları tanıtmaya başlıyorum. Tıklayın!
 
   
 
 
     
ATEŞBÖCEKLERİ İLE RANDEVU

Özellikle bayanların yalnız başlarına veya bayan bayana gidip keyif alacakları mekanları tanıtmaya çalışacağım. Ne de olsa hepimiz çok özeliz değil mi hanımlar; bize de özel ve kaliteli mekanlar yakışır ;)

Gürültülü ve piyasa yerlerin artık bana hiç keyif vermediğini anladığım dönemden beri alternatif yerler arayışına girmiştim. Hele çocukluğumdan beri en sevdiğim kültür kompleksi Beyoğlu’nun son halinin içler acısı olduğunu gördükten sonra bu konuda iyice umutsuzluğa kapılmıştım ki birden DonJon bütün ihtişamı ve huzursal konseptiyle karşıma çıkıverdi. Ben de sizin için gittim, gördüm, yedim, geldim ve yazdım. Hatta hem sizin için hem kendim için yaptım bütün bunları, çünkü akşam iş çıkışı gerçek anlamda günün yorgunluğunu atmak için çok güzel bir yer DonJon. Ben gider gitmez gördüğüm ilk hamağa kendimi attım ve günün bütün stresi anında boğazın sularına doğru uçtu, gurup ile söndü gitti.

Sahilde Rumelihisarı’nı 20 metre geçtikten sonra solda DonJon’u görüyorsunuz. DonJon ortaçağ şatolarının duvarlarının içinde yer alan ana kuleye verilen isimmiş. İlk bakışta normal bir sahil café’si gibi gözüküyor. Araçla gelmişseniz park sorununu dert etmeyin çünkü araca ve gelenlere saygılı valeler aracınızı kapıdan alıyorlar. Kapıdan girdikten sonra sizi nereye götüreceğini bilmediğiniz merdivenler çıkıyor karşınıza zaten siz istemeseniz de ayaklarınız merdivenleri çıkmaya başlıyor. Merdivenler bitiyor ve birden karşınıza bambaşka bir dünya çıkıyor. Burası adeta dağın yamacına kurulmuş bir tatil köyü gibi. Kafanızı yukarılara kaldırıyorsunuz her yer stres yoketme köşesi şeklinde hamaklar, minderler, salıncaklar, ağaçlar, çiçekler, böcekler ile dolu. Yukarılara çıktıkça manzara daha inanılmaz bir hale geliyor. En tepeye bir de şelale yapmışlar şırıl şırıl, inanabiliyor musunuz?

Daha önce Arka Bahçe’nin de işletmeciliğini yapmış olan Emin Gannadi aynı konsepti iki yıl önce buraya da taşımış. "Burası sadece bir dağdı. Taş-topraktan başka hiçbirşey yoktu. İmkansızlıklarımız çoktu ama biz yaratıcılığımızı kullanarak herşeyin üstesinden geldik" diyor Emin. Gerçekten çok zor bir işi başarmış, her santiminde büyük emekler var DonJon’un.

Buranın anahtar kelimesi: Kalite! Yemekleri gerçekten çok güzel. Salata meraklısı bayanlar buranın salatalarını gerçekten çok sevecekler. Çünkü bu harika salatalar hazır sanayi sosları ile değil, mutfakta hazırlanmış özel sosları ile kocaman tabaklarda sunuluyorlar. Aynı şekilde çeşitli makarnalar ve et yemekleri de mevcut. Porsiyonlar dolu dolu geliyor. Yani hakikaten doyarak kalkıyorsunuz yemekten. Yemeklerinizi ister masalarda, ister minderlere yayılarak yiyebiliyorsunuz. Fiyatlar da şöyle: Salatalar ve yemekler 7.500.000 - 12.000.000 TL, Alkolsüz içecekler 3.000.000-6.000.000 TL, Alkollü içkiler 5.000.000-14.000.000 TL civarında.

Yemek sonrası isterseniz arkadaşlarınızla sohbete devam edebilir isterseniz burada Tabu’dan Yalan Makinesi’ne kadar mevcut eğlenceli grup oyunlarını oynayabilirsiniz.İsterseniz günlük gazeteleriniz ile aylık dergileriniz de okunmak üzere sizleri bekliyor.

Servis elemanlarının hepsi birbirinden dinamik, güleryüzlü ve kibar. Çalan müzikler ise özenle seçilmiş. Genelde Chill Out-Asian tarzı müzikler çalınıyor. Müzik, ortamın rahatlatıcı atmosferi ile sentez haline gelip adeta siz farkına varmadan size meditasyon yaptırıyor.

Buranın bir de yüzme havuzu var. Çok büyük değil ama yaz sıcağında biraz serinlemek isteyenler için harika bir seçenek. Pazar günleri harika bir Brunch yapıp meditasyon çalışmalarına katıldıktan sonra biraz havuzda serinlemek ve güneşlenmek isterseniz tamamen özgürsünüz.

Yani özetle diyorum ki DonJon’un kaliteli ve rahat ortamında Cosmoturk okurları kendilerini çok özgür hissedecekler ve gittikleri andan itibaren birer DonJon müdavimi olacaklar.

Hayatında hiç ateşböceği görmemiş olanınız var mı? Eğer öyleyse Akşama bir randevunuz var. DonJon tepelerinde ateşböcekleri biraz sihir bulaştırmak için sizi dört gözle bekliyor :)

Yasemin Uludoğan
yaseminabla@hotmail.com

DonJon
Yahya Kemal Cad. No:40 Rumelihisarı / İstanbul
Tel: 0212 287 29 10
www.donjon.com.tr internet adresinden temin edilebilir.

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>