>

GÜZELLİK

Gözlük Kullananlara Makyaj Sırları

Gözlük kullanıyor olsanız bile doğru ve etkili makyaj sayesinde mükemmel bir görüntü elde etmeniz mümkün. Satır aralarını takip edin.
 
   
 
 
     

ÇERÇEVE SEÇİMİ ÖNEMLİ

Bir gözlük yüze gizemli, baştan çıkarıcı ya da entelektüel bir görünüm kazandırabilir. Tabii, yapılan makyajın mükemmel olması şartıyla. Yoksa küçük hataların ortaya çıkması mümkün. Kalın çerçeveli gözlüklerde gözler daha az vurgulanmalı.

Eğer çerçevesiz gözlük kullanıyorsanız o zaman güçlü bir makyaj yüzünüzü ortaya çıkaracaktır. Göz kapaklarınızdaki gölgeleri her zaman gizlemeniz de gözlüklerinizin sizi ekstradan ‘çerçevelemesini’ önler.

Sürekli gözlük kullanıyor iseniz es geçmemeniz gereken önemli bir nokta da kaşlarınızın düzenli olarak alınmış olmasıdır. Böylelikle bakışlarınız daha etkili olur. Maskaralardan kaçınmalısınız. İçindeki lifler kirpiklerin kırılmalarına yol açabilir.

UZAK GÖZLÜĞÜ KULLANANLARA

Makyajda gözlerinizi küçük gösterecek şekilde yeşil ya da vişne tonları gibi koyu, mat renkleri tercih etmelisiniz. Koyu farları tüm gözkapağında dağıtın hatta bırakın renk kaşlarınızın altına kadar gelsin. Güçlü koyu tonlarda bir gözkalemi ve eye liner’la gözlerinizi iyice belirginleştirin.

Açık tonlardaki aydınlatıcı renkleri ise hemen kaşlarınızın altına sürün. Kirpiklerinize çok fazla maskara sürmeyin ama maskara fırçasıyla kirpiklerinizi itinayla tek tek ayırın.

YAKIN GÖZLÜĞÜ KULLANANLARA

Makyaj sırasında tercihinizi pastel tonlardan yana yapın. Çünkü gözlük camları gözlerinizi küçük göstereceğinden, koyu renkler de bu olumsuz etkiyi güçlendirir. Açık tonlar gözlerin daha büyük görünmelerini sağlar. Baz olarak göz kapaklarına fildişi ya da pembe tonları kullanabilirsiniz. Eğer yüzünüzün çok olgun olduğunu düşünüyorsanız o zaman abartıya kaçmadan far olarak mor ya da antrasit renkleri gözlere derinlik katacaktır.

Eye liner ya da toz farla gözlerinizi çerçeveleyin ve belirgin olan çizgileri bir fırça yardımıyla hafifçe dağıtın. Bakışlarınızı açmak için de ya da üst kirpiklerinize maskara kullanın, gözlerinizin içini ise beyaz kalemle belirginleştirin.

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE ÇERÇEVE

Kare:
Biraz kavisli çerçeveler

Uzun:
Yüzün merkezini kaplayacak çerçeveler

Yuvarlak:
Düz ya da açılı hatları olan çerçeveler

Üçgen:
İnce kenarlı ve düşey çizgileri olan çerçeveler

Oval:
Yüzün büyüklüğüne oranlı çerçeveler

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>