>

SAÇ BAKIMI

Bu yaz saçlarda sanat var!...

Yeni bir saç modeli, aynı zamanda yeni bir hayatın da başlangıcı olabilecek kadar iddialı... İşte sezonun trendleri…
 
   
 
 
     
Kuaförler, bu yaz kadınların bugüne kadar denemedikleri kesim ve renklere alışacaklarını söylüyorlar. Ruh halinizi değiştirmek için bundan iyi bir sezon bulamazsınız!

Yaz sezonu saçlara da yeni bir hava katmaya hazırlanıyor. Uzun zamandır kendi doğal halinde kullanılan saç modelleri bize yeniden ‘sanatsal’ bir karakter olarak sunuluyor. Özenle taranmış düz saçlar, geriye doğru atılmış kıvırcıklar, artık sadece bizim değil kuaförlerin ‘sanatçı’ ellerinde yeni formlar kazanıyor.

Sahip olunan saç modeli bazen tarih bile yazacak kadar önemli aslında. Saçlarıyla aklımızda kalan ünlü isimler ya da onlara benzemeye çalıştığımız yıldızlar aynı zamanda yenilikçi ruhlarımızın heyecanını ortaya koyuyor.

Buna rağmen son birkaç yıldır, modanın da etkisiyle kuaförlerin işini ya kullandığımız kısa kesimli saçlarla ya da doğallığından ödün vermediğimiz düz kesimlerle kendi kendimize halletmeye çalışmıştık.

Sezonun trendleri hakkında görüşlerini aldığımız kuaför Şenol Zeytinoğlu, bu yaz beğendikleri bir elbise ya da ayakkabı uğruna büyük meblalar ödemekten kaçınmayan kadınların aynı özeni saçlarına da göstereceklerini belirtiyor: ‘Çünkü bir kadının sahip olduğu saç stili aynı zamanda onun duruşunu ve kişiliğini de ortaya koyuyor.’

Zeytinoğlu, bu yazın saç modelini ve rengini değiştirmek için mükemmel bir sezon olduğunun altını çiziyor: ‘Bu sezon, farklı bir kesim ya da bugüne dek kullanmadıkları renkler kadınlara ruh hallerini değiştirecek bir oyun olarak sunuluyor.’

İhtişama dönüş Sezonun tarzları etkileyen dişiliği aynı zamanda şıklığın ve retro-romantizmin de bir parçası. Onlara bu yolculukta sofistike saçlar eşlik edecek.

Yaz mevsiminin sofistike saçları

Dalga oyunları: Uzun saçların yaz modelleri tıpkı müzik notaların ritimleri arasında dolaşmak gibi... Alın bölgesindeki saçları geriye doğru taramak da hem yüzün aydınlığını, hem de güzelliğini ortaya çıkaracak. Dolgunluk ise uzun saçların en önemli özelliği olacak. Saç spreyleri bu oyunda en büyük yardımcılarımız.

Masum bukleler: Saçlarınızdaki buklelerle hem doğallığınızı hem de özgürlüğünüzü yeniden keşfedebilirsiniz. Saç köpükleri dağınık bukleler için en ideal yardımcınız. Hem saçlardaki kıvırcıklara zarar vermiyor hem de nemlendirerek parlak görünmelerini sağlıyor.

Profesyonel ama kullanılabilir kesimler moda

Şenol Zeytinoğlu, yeni sezon için tercih ettiği kesimlerin pratik ama aynı zamanda dikkat çekici olmasından yana. Bir de saçların ışığı yansıtması gerektiği üzerinde duruyor. Mükemmel bir modelin sırrının kesimde olmasına rağmen, her gün yeniden kullanılacağından bize de önemli bir iş düşüyor. Üstelik profesyonel yardım almadan... Dolayısıyla el becerisi burada öne çıkıyor. Saç kesimi sırasında saç modelinizi nasıl kullanacağınız konusunda yardım almanız ve soru sormanız bu yüzden önem taşıyor.


© COPYRIGHT 2008 COSMOTURK, All Rights Reserved. COSMOTURK'teki özel haberleri kaynak göstermeden izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapılmaktadır...


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>