>

SAÇ BAKIMI

Sağlıklı Saçlara Sağlıklı Yiyecekler

Doğal yöntemlerle sağlıklı, canlı ve güçlü saçlara kavuşun…
 
   
 
 
     

Saçlarımızı tanımak önemlidir. Saç yapınıza uygun saçbakım ürünleri kullanmak, şampuanınızı saçınıza uygun seçmek ve rengini korumak çeşitli önlemler almak. Saçınızı ilk başta yedikleriniz ile koruyun ve doğal yöntemleriniz ile sağlıklı, canlı ve güçlü saçlarınız ile mutluluğu yakalayın.

BALIK


Omega-3 yağ asitleri saç deri sağlığını korur, iltihaplanmayı azaltır ve saçlarınızı dolgunlaştırma özelliğine sahip saç köklerini güçlendirir. Eğer vejetaryen besleniyorsanız omega-3 içeren kapsüllerden mutlaka düzenli olarak kullanın.

DENİZ ÜRÜNLERİ

Zengin protein içerikli bu yiyecekler –karides gibi- saç köklerinizi yenilemek için çok önemlidir. Beslenmenizde yeteri kadar protein almazsanız saçlarınız güçsüzleşir ve yıpranmaya başlar. Vegan veya vejetaryen besleniyorsanız saç köklerinizin gelişmesi için kahvaltıda yiyebileceğiniz mısır gevreği ya da soya ürünleri ile çinko alımınızı sağlayabilirsiniz.

FASULYE VE YUMURTA

Saç dökülmelerini engellemek için içinde bulundurduğu demir vitamini ile fasulye aynı zaman da protein de içermekte. Fasulye içinde barındırdığı B vitamini yeni çıkan saçlarınızın güçlü uzamasına yardımcı olur. Yumurta ise B5 vitamini içinde barındırır. Sağlıklı saçlar için yumurta da önem taşımaktadır.

Etiketler: Sağlık, Saç, kadın
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>