>

AŞK - CİNSELLİK

Yatağınızda tutku var mı?

Cinsel isteksizlik, aşk kadar bulaşıcı... Eşlerden birinin aşk ateşi sönünce, diğeri olaya el koyup, ocağı yeniden yakmayı bilmeli.
 
   
 
 
     
Cinsel isteksizlik karşılıklı olarak gelişen bir durum. Birçok erkek ya da kadın, cinsel yaşamlarında tek düzelikten ötürü karşı tarafı suçlar. Oysa kendi isteksiz ve heyecansız davranışları eşlerinin de cinsel coşkusunun giderek sönmesine yol açmıştır. Tersinden bakılırsa, cinsel coşku ve yaratıcılık da bulaşıcıdır. Eşlerden birinin içten gelen arzulu sevişme tarzı, öbür eşi de uyaracak ve canlandıracaktır. Sevgili oyunu Bir kadın kocasını uyarabilmek için kimi zaman bir metres gibi, kimi zaman bir sevgili gibi davranmayı bilmelidir. Bazen uysal bir bekleyen, bazen kışkırtan ve başlatan olabilmelidir.

Çoğu kadınlar, evlendikten ve "erkeklerini elde ettikten" sonra, kendilerini bütünüyle bırakırlar.

Bu yalnız cinsel alanda değil, yaşamın bütün alanlarında da geçerlidir.

Böyle bir kadın, evlenmeden önce dünyaya açık bir kişi görünümündedir, kitap okuyor, dünyada olup bitenlerle ilgileniyordur. Erkeği de onun hep böyle olacağını sanıyordur.

Tehlikeli hedef

Ancak, evlendikten sonra durum farkında olmadan değişiverir. Kadın, bilinçli ya da bilinçsizce, kendini "hedefine ulaşmış" sayar, kendini zorlamaz, ilgisini sadece ev işlerine ve çocukların yetiştirilmesine yöneltir.

Onu kışkırtın

Erkek, büyük olasılıkla farkında olmadan, artık yaşamdan beklediği, istediği şeyler iyice azaldığı için, başka insanları ve eşini de duygusal yönden uyarma, "kışkırtma" yeteneğini de yitirmiştir. Böyle bir durum, bazen daha gelişerek yaşama karşı genel bir ilgisizlik ve isteksizliğe dönüşür.

O zaman, kişinin yaşamında köklü bir değişiklik yapması, ya da bir psikiyatriste danışması gerekecektir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>