>

GÜZELLİK

Güzelliğinize Gölge Düşüren Hatalar

Bir güzellik adımı daha atmadan makyaj yaparken yapılan hataları gözden geçirin.
 
   
 
 
     

DUDAK KALEMİNİN KOYU RENK OLMASI

Koyu renk bir dudak kalemi ancak koyu renk bir rujla işe yarar. Başka türlü dudağınızın üstüne bir halka çizilmiş gibi durur. Bu hatayı düzeltmek için açık renk bir dudak kalemi ile dudak etrafındaki gölgeleri alın.

NEMLENDİRİCİDEN HEMEN SONRA MAKYAJA BAŞLAMAK

Pudra, fondöten ya da kapatıcıdan hemen once nemlendirici sürdüyseniz makyajınız heryere bulaşır ve renkler birbirine girer. Bu hatanın tekrarlanmaması için nemlendiriciyi sürdükten sonra 10 dakika bekleyin.

ÇOK AÇIK RENK KAPATICI KULLANMAK

Kapatıcının amacı yüzünüzde saklanması gereken lekeleri, gözaltındaki morlukları yok etmektir. Eğer teninizden çok daha açık renk bir kapatıcı kullanırsanız saklamak istediğiniz bölge daha çok göz önüne çıkar. Bu hatayı düzeltmek için cildinize uyan bir kapatıcı alın mesela cildinizin bir ton açığı olabilir.

KONTUR

Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için koyu renk allık kullanırsanız emin olun istediğinizden çok daha fazla dikkat çeker. Ve koyu renk allık yüzünüzü kirli gibi gösterir. Doğal bir görünüm için çok koyu olmayan bir allık kullanın.

ÇOK PARLAK RENKLER KULLANMAK


Koyu pembe ya da turuncu özel bir gün için ideal seçim olabilir fakat günlük yaşantınızda bu renkler sizi hem çok abartılı hem de daha yaşlı gösterir. Bu hatayı düzeltmek için günlük hayatta daha doğal renkleri tercih edin. Kahverengi, bej gibi. Bu tonlar her cilt tipine uyar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>