>

GÜZELLİK

Güzellik Gereçlerinin Kullanımı

Kaş fırçasından, dudak fırçasına, ponzadan, cımbıza kadar kullandığınız gereçlerin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız bunlara dikkat!...
 
   
 
 
     

DUDAK FIRÇASI

Dudaklarınız hep göz önündedir. Konuşurken, gülerken, yerken ve öpüşürken. Dudak deriniz oldukça hassastır. Güzel dudaklara sahip olmak ve rujunuzdan en iyi sonuca ulaşmak için mutlaka dudak fırçası kullanmalısınız. Fırça yardımıyla sürülen ruj hem daha kalıcı oluyor, hem de dudakta tabaka halinde kalmıyor. Dudak fırçanızı her kullanımdan sonra bir peçete yardımıyla silin ya da yıkayın. Kılları döküldüğünde ise mutlaka bir yenisiyle değiştirin.

KİRPİK KIVIRTICI


Kirpiklerinizin yay gibi kıvrımlı görünmesini istiyorsanız, kirpik kıvırtıcısını rimel kullanmadan önce 5-10 saniye uygulayın. Kıvırtıcının iki kıskacı arasındaki lastik eridiğinde lastiği değiştirmeniz gerekiyor.

FONDÖTEN SÜNGERİ

Fondöten süngerleri kullanımı en zor kozmetik aksesuvarlarının başında gelir. Yüzünüzün belirli noktalarına sürdüğünüz fondöteni sünger yardımıyla iyice yayın. Her kullanımdan sonra süngerinizi mutlaka yayın ve yıpranmaya başlayınca yenisiyle değiştirin.

KAŞ FIRÇASI

Göz makyajınızı tamamladıktan sonra tarayıp boyayacağınız kaşlarınız daha şekilli görünecektir. Kaşlarınızı koyulaştırmak ve belirginleştirmek istiyorsanız taradıktan sonra üzerini far fırçası yardımıyla saçınızla doğru orantılı bir renkteki farla boyayın. Her kullanımdan sonra kaş fırçasını ılık sabunlu suyla yıkayın. Tüyleri dökülmeye başladığında ise fırçasını yenisiyle değiştirin.

CIMBIZ


Kaş güzelliğinde en önemli kozmetik aksesuvarlarının başında gelen cımbızın kullanımı da bakımı da oldukça zordur. Kaşlarınızı almadan önce cımbızın ucunu alkollü pamukla silip mikroplardan arındırın. Kaşlarınızı alırken, kaşların çıkış yönünü gözönüne alın. Unutmayın yapacağınız en küçük bir hata kaşlarınızın şeklinin bozulmasına neden olacaktır. Cımbızınızı mutlaka kılıfında saklayın ve sadece kaş alma işleminde kullanın.

ALLIK FIRÇASI

Pudra fırçasına oranla tüyleri daha yoğun olan allık fırçasına bir miktar allık sürdükten sonra, fazlasını hafifçe üfleyin. Yanağınızın şekline göre allığı sadece elmacık kemikleri üzerine sürün. Allık fırçası satın alırken yumuşak olmasına özen gösterin. Çünkü allık fırçasının kılları pudra izinin oluşmasını engeller. Fırçanızı allık kutusunun içinde ya da kendi özel çantasında saklayın. Fırçanın kılları dökülmeye başladığında ise kendinize yeni bir allık fırçası satın alın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>