>

KÜLTÜR-SANAT

Akasya Acıbadem’de Kukla Tiyatrosu Festivali Devam Ediyor

Dünyaca ünlü kukla ustaları Akasya Acıbadem’de...
 
   
 
 
     

İstanbul’un cazibe merkezi Akasya Acıbadem, eğlenceli ve sıra dışı etkinliklerle fark yaratmaya devam ediyor. Dünyanın ünlü kukla ustaları, ekim ayı boyunca her hafta sonu birbirinden keyifli gösterilerle Akasya Acıbadem misafirleriyle buluşacak.

Dünyanın dört bir yanından gelen ünlü kukla ustalarının katılımıyla düzenlenen “Kukla Tiyatrosu Festivali”nin açılışı Polonya’nın ünlü grubu ekibi Theatr Nemno’nun gösterisiyle gerçekleşti. Gösteriye başta çocuklar olmak üzere her yaş grubundan izleyici büyük ilgi gösterdi.

Kukla Tiyatrosu Festivali 10-11 Ekim’de de İspanya’dan Marionetarium Herta Frankel ekibinin “Ahşap Palyaçolar” gösterisiyle devam edecek. Yirminci yüzyılın efsanevi palyaçoları Antonet, Grock, Rivel ve Popov’a bir saygı duruşu olan “Ahşap Palyaçolar”da eski tahta kuklalar sirk efendisi Monseiur Loyal tarafından ringe çağrılıyor.

Otuz yıldır kukla sanatına sahip çıkan, geliştiren ve çeşitli oyunlar sergileyen Marionetarium Herta Frankel ekibinin gösterisini her yaştan izleyici keyifle izleyecek. Gösteri, 10 Ekim Cumartesi ve 11 Ekim Pazar günü saat 13.00 ve 17.00’de iki seans olmak üzere Akasya Acıbadem’de kurulacak sahnede gerçekleştirilecek.

Kukla Tiyatrosu Festivali kapsamında, 17-18 Ekim’de Bulgaristan’dan State Puppet Theatre Varna ve 24-25 Ekim’de Türkiye’den Kuklita ekipleri Akasya Acıbadem misafirleri ile buluşacak. Ekim ayı boyunca her hafta sonu devam edecek bu keyifli gösteriler ücretsiz olarak izlenebilecek.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>