>

GÜZELLİK

Hangi Burç Hangi Parfümü Kullanmalı?

İşte Cosmoturk editörlerinin önerdiği, burcunuza göre parfüm şeçme rehberi...
 
   
 
 
     

SU GRUBU ( YENGEÇ, BALIK, AKREP )

Sofistike ve zarif su kadını için estetik görünüş çok önemlidir. Başkalarının onun adına karar vermesinden çok kendi beğenisi ve kendi tutkularına göre hareket etmeyi seven su grubu; bu yüzden hayatındaki tüm ayrıntılara kendi çizgisini yansıtır. Onlar için bakımlı olmak her şeyden önce gelir. Kendilerini kötü hissettikleri zamanlarda bile rujlarını sürmeyi ihmal etmezler.

Zarif ve elegan olmasıyla dikkat çeken Su Grubu kadınları tam bir kalite aşığıdır. Zarafetini tamamlayan fresh ve sabunumsu kokuları tercih eden bu grup kadınları kendilerine en uygun parfümü bulduklarında, onu uzun bir süre değiştirmezler. Hatta parfümleriyle adeta özdeşleşirler.

Burberry : Touch
Calvin Klein : Truth
Lacoste : Touch of Sun
Rochas : Lumiére
Estee Lauder : Intuition
Armani : Mania
Kenzo : Flower
Iceberg : Fluid
Davidoff : Echo
Helmut Lang

Klasikler

Estee Lauder : Beatiful
Christian Dior : Poison
Gucci : Rush


HAVA GRUBU ( KOVA, İKİZLER, TERAZİ )

Hava grubu kadınları sınırlara aldırmadan, kendi kurallarını yaratan, meraklı, inatçı ve bir o kadar da yeniliklere açık özelliğe sahiptir. İyi bir araştırmacı olan hava grubu keşfetmeyi sever. Kendinden emin, enerjik ve girişkendir. Kariyer bu grup insanı için çok önemlidir. Bu nedenle enerjisine ve hayal gücüne uygun kokuları tercih eder.

Hava grubu kadınları aklına eseni hemen o anda gerçekleştirebilir, hiç kimsenin denemediğini cesaretle deneyebilir ve en abartılı detayları bile mükemmel bir yalınlıkla sunabilir. Çılgın ve seçici hava grubu kadınları sade ama iz bırakan, enerjik ve farklı kokuları deneyebilir.

Bvlgari : Bvlgari
Lanvin : Oxygene
Givenchy : Oblique Rewind
Anna Sui : Sui Dreams
Guerlain : Cherry Blossom
Escada : Lily Chic

Klasikler

Christian Dior : Hypnotic Poison
Cacharel : Lou Lou


ATEŞ GRUBU ( KOÇ, ASLAN, YAY )

Çevresindekileri tutkusu, cazibesi ve karizmasıyla alev alev yakan Ateş Kadını dikkat çekmeyi, maksimalist detayları, koplimanları, ilgi görmeyi sever. Girdiği her ortamda bir anda dikkatleri üzerine toplar. En sade giysinin içinde bile çevresinin içini ısıtmayı başarır. Flört etmeyi seven ateş kadını için, yer ve zaman önemli değildir.

Genzi yakan baharat ve vanilya kokuları onun dişiliğini yansıtır. O, cana yakın, feminen ve bonkördür. Parfümü de onun gibi kendine yavaş yavaş çeken, sonunda bir tutkuya dönüşen notalara sahip olmalıdır. Ateş kadını, sürekli arzulanır ve kendisi de bunun farkındadır. Tenine yayılan parfüm de tıpkı onun gibi gösterişli, iddialı ve frapandır.

Lancome : Miracle
Agent Provocateur
Escada : Into The Blue
Cacharel : Amor Amor
Escada : Sentiment
Cartier

Klasikler

Guerlain : Samsara
Chanel : No 5
Issey Miyake : Feu le d’issey Light
Ralph Lauren : Safari
Lancome : Trésor


TOPRAK GRUBU ( BOĞA, BAŞAK, OĞLAK )

Görüntüsüne oldukça önem veren Toprak grubu kadınları şık, zarif ve yalın bir zevke sahiptirler. Onlar için göze hitap etmek ve insanların nazarında iyi bir izlenim bırakmak çok önemlidir. Düzenli ve temizliğe düşkündürler. Sadık, sabırlı ve dengeli olan toprak burcunun hoşlanmayacağı şeylerden biri de çevrenin ona yadırgayarak bakmasıdır. Bu sebeple çok abartılı ve şatafatlı giysiler, makyaj ve hatta saç kesimi Toprak grubu kadınları için hiç uygun değildir. Parfümlerini çok nadir olarak değiştiren bu grup kadınları için önemli olan kokularının tenleri ile uyumudur.

Toprak grubu kadınları doğanın yumuşaklığını ve sadeliğini içinde barındıran çiçek kokularını tercih edilebilir.

A.Mc Queen : Kingdom
Lacoste : Touch of Pink
Trussardi : Skin
Britney Spears : Curious
Elizabeth Arden : Provocative Woman

Klasikler

Lancome : Poeme
Boss woman by Hugo Boss
Elizabeth Arden : Green Tea
Armani : Emporio Armani

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>