>

GÜZELLİK

Hoş eller için pratik tavsiyeler

Güzel ellere ve tırnaklara nasıl sahip olunacağınızı merak mı ediyorsunuz? O zaman bu haberimiz tam size göre…
 
   
 
 
     
Şeytan tırnağından, dik olan kütiküllerinizden, kuru ellerinizden acı çekiyorsanız muhtemelen tırnağınızın kesilmesini isteyeceksiniz. Kadınların sık sık merak ettiği güzel ellere ve tırnaklara nasıl sahip olunacağıdır?

Uzmanların söylediği anahtarlar: nemlendirici ve bakım. Bu tesviyeler, arzuladığınız harika ellere sahip olmanız için size yardımcı olacaktır:

KÜTİKÜLLÜLERİNİZİ NEMLENDİRİN.

“Vazelin veya shea yağı ya da koka yağı içeren kremler kullanın”bunu Acqua Beauty Bar Spa’nın kurucusu Jamie Ahn öneriyor.“ Her yerde, evinizde, arabanızda, işinizde kullanmaya devam edin. Bu kremi bir günde birkaç kez kullanın.” Ve pamuk eldivenler ile ellerinizi örtün, sabahları ellerinizi harika bulacağınızı söylüyor. “ İlaç gibi gerçekten işe yarıyor” diyor.

KÜTİKÜLLERİNİZİ KESİNLİKLE KESMEYİN.

Creative Nail Design’dan kurucu aza Jan Arnold uyarıyor “ Tırnak tabakasının etrafındaki canlı dokuyu kesinlikle kesmeyin.” “ Kütiküllerinizi sürekli kesmeniz onların partal çıkmasına ve şeytan tırnağının büyümesine neden olur ve hatta enfeksiyona yol açan mikropları oluşturabilir” Ve ekliyor, kütiküllerinizi kesmeniz o bölgenin nasırlaşmasına neden olur.
Arnold, kütikülleri kesmeye biraz ara vererek kısır döngüyü önleyebilirsiniz ve her gün onlara a.h.a Cuticle Eraser and SolarOil sürdüğünüzde o bölgeler iyileşecektir. The a.h.a Cuticle Eraser; mikro, pul pul dökülen cansız kütiküller doksu, bitkiselliğin temelinde yer alan glikolle ilgili ve laktik asitlerin % 8 karışımıdır. The SolarOil, o bölgelere masaj yapar ve yumuşatır.

DOĞAL SABUNLAR KULLANIN.

Ahn’a göre, çoğu sabunlar kurutuyor. Ellerinizi yıkadığınızda alkol veya deterjan içermeyen sabunları kullanın. “ Halka açık alanlardaki sabunların en kötüsü (ofisinizde bulunanlar da dahil) olduğunu” söylüyor. “ Ben sabunumu yanımda taşırım.” Sabunu yanında taşıma fikri cesaret ister.

Farklı boyutlardaki keselerde 10 kokulu sabun olur. Bir tanesini alın, avucunuzun tam içine yerleştirin ve suyla yıkayın, ellerinizde köpükler oluşacaktır. Bu sabunların satış noktaları, Duane Reade mağazaları veya www.Apt.5.com’dur.

HER HAFTA MANİKÜR BAKIMINIZI YAPTIRIN.

Ahn “Düzenli olarak yaptırdığınız manikürün hem tırnaklarınızın daha sağlıklı olmasına hem de hoş tırnaklara sahip olmanıza yardımcı olacağını” söylüyor. Elleriniz zaten güzel görünüyorsa onları bu yöntemle korumak için biraz daha sıkıntınız olacak. En iyi koşullarda ellerinizi koruyun, ellerinizi nemlendirmek için aylık parafin mumu almanızı öneriyor.

EL KREMİNİZİ YANINIZDA TAŞIYIN.

Gün içerisinde, sürekli el kreminizi sürün, işe yarayacağından emin olun, spa’nın sahibi ve cilt uzmanları tavsiye ediyor. “ Kışın kuralım: ‘ellerinize sürün ama losyon kullanmayın’ diyor ve ekliyor “küçük ambalajların üzerinde hyaluronik asitte bakın, bu asittin suyun içerisindeki yoğunluğu 400 kezdir. “ Barielle Intensive Hand Treatment Cream, pürüzlü, kurumuş, ağrılı ve çatlak ellerin iyileşmesine yardımcı olabilecek emoliyan ( yumuşatıcı) nem tedavisiyle zengindir. En hassas deride bile güvenlidir, doğal anti-tahriş edici olarak rol oynayan yulaf beta glukan içerir. Ayrıca ürün, kızarıklığı ve kurumayı da önlediğini garanti ediyor. En iyi sonuçlar için mikrodalga pamuk eldivenleri 10 ila 15 saniye olmalı. ( kutu içerisinde). Kremi sürdükten sonra eldivenlerinizi giyin ve kremin etkisinin tüm gece sürmesini sağlayın. Besleme tedavisi için en iyi yoldur. Yaşlı ve soluk görünen cildin yüzeyinde bulunan ölü deri hücrelerinin yamalarını uzaklaştırarak deriyi kolayca gençleştirir. Alfa-hidroksi asitler veya AHA, ölü deriyi derinizde tutan “tutkal” çözerek işe yarar. En iyi yöntem, bu ürünleri geceleri kullanmak çünkü elleriniz güneşe maruz kalmaz. Murad ve Aqua Glycolic gibi ürünlerin üzerindeki etiketlerde glikol aside bakın.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>