>

SAĞLIKLI YAŞAM

Kadınların En Büyük Düşmanı Selülit

İşte selülitle savaşmanın en özel yolları...
 
   
 
 
     

Portakal kabuğu görünümünde olan, deri altındaki bu yağ tabakası, toksinlerden ve yağ hücrelerinden oluşan bir kitle barındırır.

SAVAŞMANIN YOLLARI


Büyük kozmetik mağazalarında ya da eczanelerde satılan, sizi biriktikçe biriken bu tabakalardan kurtarmayı vadeden kremler selülitleri adeta sihirli bir biçimde ortadan kaldıramazlar. Beklenen sonucu almak için azar azar ve düzenli olarak uygulamak gereklidir. Cilt yumuşamaya başlarken, dokular gitgide daha da sıkılaşır. Ancak bunun daha başlangıç olduğunu unutmayın. Ürünün cildinize daha iyi nüfus etmesi için her zaman masaj kremleriyle birlikte uygulamaya özen gösterin.

Kalça bölgenizdeki yağları aldırmanızın da size çok büyük yardımı olabilir. Mutlaka uzman tavsiyesine başvurun. Dokularınızdaki tıkanmayı açmaya yarayacak yöntemler son derece çeşitli. Vücuttaki salgı bezlerine uygulanan hafif baskılar bunlardan biri.

Aynı zamanda parmakla uygulanan masajın taklidine dayalı, cildi bir vantuz gibi çekerken bütünüyle harekete geçiren masaj aletlerine de başvurulabilir.

Beslenmenizi de yeniden gözden geçirmenizin zamanıdır. Alkollü içkilerin, tuzun, şekerin, nişasta içeren yiyeceklerin azaltılması bu nedenle kaçınılmaz hale geliyor. Meyve ve sebze tüketimini artırmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Akşam yemeklerinde daha dikkatli olmayı, bol bol su ve yeşil çay içmeyi unutmayın.

Koşun, yüzün, bisiklete binin. Tavuk derisi görünümündeki bu çirkin tabakaya karşı savaş düzenli yürütülmeli. Kan dolaşımının daha iyi hale getirilmesi ve vücuda bol miktarda oksijen girmesi sayesinde, kendinizi daha iyi ve zinde hissedecek, selülitlere karşı savaşta taviz vermemeye hazır hale geleceksiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>