>

GÜZELLİK

İşte acıyı hafifletmenin yolu

Kadınlar için cımbız, saç düzleştirici, takma kirpik gibi malzemeler kullanmak acı vericidir. Oysa güzelleşmenin acısız yolları da var.
 
   
 
 
     
Cımbızla kaş almak

Cımbızla kaş almak kadınlar için risklidir. Yanlış bir teli almak tüm şeklin değişmesine neden olabilir. Kuaföre gidip kaşlarınızı aldıracak kadar zamanınız yoksa ya da bundan hoşlanmıyorsanız ne yapmalısınız? Kaşlarınızı nasıl şekillendireceğinize karar verin ve çizin. Bu sınırın dışındaki tüyleri tek tek alın. Kaşlarınızı şekillendirirken iki tarafı da aynı anda almaya çalışın. Ayrıca, kaşlarınızı duştan sonra alın. Gözenekler buhardan açılacağı için daha az acı hissedersiniz.

Ağda yapmak

Ağda korkusunun en yeni çaresi lazer epilasyon yaptırmak olsa da, hala bu yöntemden vazgeçemeyenler var. Ağda yaparken ya da yaptırırken daha az acı duymak için yarım saat önce ağrı kesici alın. Ağdanın vücudunuzda 15 saniyeden fazla durmasına izin vermeyin. Kendiniz ağda yapıyorsanız uygulayacağınız yere bebek pudrası sürün.

Saç düzleştirici maşalar

Saç düzleştirici maşa kullanıldığında en sık yaşanan korku "acaba saçlarım yanıyor mu?"dur. Saç düzleştirici maşa kullanıldığında çıkan buharın kaynağı, saçlarınızın kendi yağı veya saça şekil vermesi için kullandığınız özel madde olabilir. Ayrıca, düzgün bir saça sahip olmak istiyorsanız düzleştirici maşadan daha hızlı bir yol henüz yok. Maşayı kullanırken, saçlarınızın kuru olmasına dikkat edin ve üstten aşağı doğru çekin.

Takma kirpiğin takmak zor, düşmesi kolay mı?

Kadınlar takma kirpiği göz kapaklarına yapıştırmaktan en çok da buluşma sırasında düşmesinden korkarlar. Yapay görünmemesi de önemlidir ancak son dönemlerde geliştirilen takma kirpikler daha doğal görünüyor. Dikkat etmeniz gereken sadece çok abartılı uzun olmaması.. Kirpikleri takarken ise, göz kapağınıza yapıştırıcıyı sürüp taktıktan sonra, bir süre gözlerinizi hareket ettirmeden durun. Takma kirpik siz çıkarmadıkça ne yüzünüzü yıkarken ne de duş alırken çıkmaz. Sadece tek tük düşen olabilir. Onun yerine de kolayca bir yenisini takabilirsiniz. Ayrıca, özel yapıştırıcısını alarak tek tük düşenleri bir kere daha kullanabilirsiniz. Çıkartmak içinse elinizle çekmeniz yeterli olur. Normal günler için tek tek takılanı öneriliyor. Özel günlerde ise, bir bütün olarak takılanlarını kullanabilirsiniz.

Kirpik kıvırma aleti kirpikleri kopartır mı?

Metal, soğuk görünümlü kirpik kıvırma aletini gözünüze yaklaştırırken ortaya çıkan görüntü ürpertici görünebilir. Hatta insanın "Acaba kirpiklerimi koparacak mı?" endişesine kapılmasına neden olur. Ancak bu yaşadığınız korku kirpiklerinizin 3 kat daha kıvrık görünmesini sağlamanızı engellemesin. Kıvırma işlemi sırasında kirpikleriniz temiz olsun, rimeli sonra sürün. Bütün kirpiklerinizi sıkıştırdığınızdan emin olduktan sonra bekleyin. Kirpiklerinizi kıvırırken dirseklerinizin rahatça hareket edebilmesine özen gösterin.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>