>

KÜLTÜR-SANAT

Altın Portakal Heyecanı Afiş Yarışmasıyla Başlıyor!

49.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin tanıtım materyallerinde kullanılacak festival afişi yarışmayla belirleniyor...
 
   
 
 
     

Yarışmanın birincilik ödülü 5 bin, ikincilik ödülü 2 bin, üçüncülük ödülü bin TL olarak belirlendi. Yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi 30 Nisan 2012.

YARIŞMANIN İYİLERİ SERGİLENECEK


Birincilik ödülüne değer görülen afiş 49. Festivalin tanıtım materyallerinde kullanılırken; sergilenmeye değer görülen afişler, ödüllü afişlerle birlikte festival programı kapsamında açılacak sergide sinemaseverlerle buluşturulacak.

GRAFİK SANATINA PORTAKAL DESTEĞİ

Tasarım dünyasında son yıllarda yaşanan ilerlemeye dikkat çeken Antalya Büyükşehir Belediye ve AKSAV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, grafik sanatını desteklemek ve genç sanatçıları büyük projelere özendirmek amacıyla Altın Portakal heyecanını afiş yarışmasıyla başlattıklarını bildirdi.

YARIŞMA JÜRİSİ

49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali afişinin seçileceği yarışmanın akademisyen, sanatçı ve iletişim uzmanlarından oluşan jürisinde şu isimler yer alıyor:

Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan (Ressam – Grafiker / Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kurucu Dek. Yönetim Kurulu Üyesi); Prof. Dr. Hasip Bektaş (Ressam – Grafiker / Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatlar Bölüm Başkanı); Cihan İşbaşı (Akdeniz Reklamcılar Derneği Başkanı); Himmet Öcal (Ressam – Grafiker / Orkun&Ozan Medya A. Ş. Sahibi; Tufan Dağıstanlı (Seramik Sanatçısı-AKSAV Yön. Kur. Üyesi); Akgün Keskin Sakarya (Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı); Yrd. Doç Dr. Merih Taşkaya (Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi).

YARIŞMA TÜM GRAFİKERLERE AÇIK

Grafikerler meslek kuruluşu üyelerine, grafik tasarım / görsel iletişim tasarımı bölümü öğrencileri ve mezunlarına; amatör - profesyonel tüm grafikerlere açık olan yarışmaya gönderilen eserlerin kopya edilmemiş, herhangi bir yayın – broşür - çalışma vb… kapsamında kullanılmamış; yurtdışında – yurtiçinde herhangi bir yarışmaya katılmamış; bir etkinlik kapsamında sergilenmemiş olması gerekiyor.

Dört renkli baskı teknolojisi ile elde edilen renklerin dışına çıkılmadan hazırlanacak afişlerin, 50×70 cm boyutunda dikey ve yatay olarak çalışılması gerekiyor.Katılımcılar yarışmaya en fazla bir eserle katılabilecek.

Yarışmaya katılmayı düşünen sanatçılar yarışma yönetmeliğine www.altinportakal.org.tr adresinden ulaşabilir; katılım formlarını aynı adresten elde edebilirler.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>