>

GÜZELLİK

Kadınların Tercihi Evde Doğal ve Ucuz Malzemelerle Güzellik Uygulamaları

Evler restoran, kafe, güzellik salonu oldu…
 
   
 
 
     

Restoranda yemek yemek, kafede kahve içmek, güzellik salonunda bakım yaptırmak artık lüks oldu. Bu nedenle dışarıdaki lezzetlere evde ulaşmak için mutfak aletlerine; güzellik salonlarına gitmemek için de kişisel bakım ürünlerine talep arttı. Kadınların tercihi ise evde doğal ve ucuz malzemelerle güzellik uygulamaları.

‘Evde geçirilen süre arttı’

Ev ürünleri satan e-ticaret firması Ezem Home’un Sahibi, Güzellik Koçu Meltem Demir, pandemiyle birlikte evde geçirilen sürenin arttığını belirterek “Çoğu insan artık home office çalışmakta. Yani evinde daha çok vakit geçirmekte. O sebeple ihtiyacı olan her şeyi daha dikkatli, daha kullanılabilir olarak seçmekte. Ezem Home olarak yemek takımları, bardak takımları, kaşık çatal takımları başta olmak üzere züccaciye ürünlerini daha çok satmaya başladık” dedi.

‘Dışarısı lüks oldu’

Özellikle son fiyat artışlarıyla dışarıda yiyip içmenin lüks olduğunu aktaran Demir, “Bu sebeple insanlar, dışarıdaki gibi lezzetli yemekleri, kahveleri, tatlıları nasıl yaparımın peşine düştü. Bu noktada da sattığımız ürünler devreye giriyor. Özellikle Sinbo’nun kahve, tost makinaları, su ısıtıcıları, mutfak robotlarının satışında son dönemde büyük bir artış yaşandı. Kahve makineleriyle her çeşit kahve kolaylıkla evde yapabiliyorlar. Yine yemek yapımını kolaylaştıran aletlere de ilgi var. Bir kere böyle bir ürün alıp uzun vadede ev bütçesine katkı sağlamak isteniyor. Her bütçeye uygun bir ürün bulmak mümkün” diye konuştu.

‘Kendileri yapmaya çalışıyor’

Kuaför, güzellik salonu masraflarının da düşürülmeye çalışıldığını dile getiren Demir, “İnsanlar saç kesim, boyama da dahil olmak üzere her türlü kişisel bakımını kendi yapmaya çalışıyor. Kişisel bakımda saç şekillendiriciler, tıraş aletleri, epilasyon aletleri büyük ilgi görüyor. Saç boyasının satışları da arttı. Bu ürünlerin satışları pandemide zaten artmıştı şimdi zirve yaptı” ifadelerini kullandı.

‘Ucuza güzellik mümkün’


Aynı zamanda güzellik koçluğu yapan Meltem Demir, şunları söyledi: “Herkes güzellik salonlarına gidemiyor. Ancak bu durum güzel olmaya engel değil. Büyük paralar harcamaya, merkezlere gitmeye gerek yok. Evde bulunan malzemelerle de güzellik mümkün. Elinizin altındaki yumurtayla, yoğurtla, pirinçle, karbonatla güzelleşebilirsiniz. Evdeki malzemelerle yapılan doğal maske tariflerini veriyorum ve bu tarifler çok seviliyor.”

 

Etiketler: güzellik, Evde, Doğal, Ucuz
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>