>

GÜZELLİK

Kalçaları Küçültün

Kalçanızın normal boyutta kalmasını sağlayan egzersiz önerilerimize göz atmaya ne dersiniz?
 
   
 
 
     

Kadınların ortak sorunu "kalçaları daha ufak hale getirmek".. Beslenme hatasının yanı sıra pelvisiniz genişse de büyük kalçalı olabilirsiniz.

Kadınların ortak sorunu "kalçaları daha ufak hale getirmek"... Geniş kalçalar, beslenme düzensizliği sonucu olabileceği gibi, pelvisin büyük olmasına bağlı da olabilir. Yani pelvisi büyük olanın kalçası büyük olur!.. Bu kategoriye giren bir özelliğiniz varsa, armut vücutlusunuz demektir. Kalçalarınızda bel çevrenizden daha çok kilo alabilirsiniz.

MUCİZE BEKLEMEYİN!

Size ne yazık ki bu konuda verilebilecek 'çok özel' bir formül yok. Büyük kaslar, sarkmalar ve fazla kilolardan kurtulmak için tüm vücuda yönelik bir egzersiz programı şart. Haftada 3-5 kere 30-45 dakikalık hareketler yapmalısınız. Koşmadan tempolu yürüyüş gibi düzenli yapacağınız egzersizlerle, daha çok kalori harcayabilirsiniz. Bisiklete binmek, kayak, buz pateni gibi eğlenceli sporlar da kalori harcamanıza yardımcı olur. Yere uzanarak bacak kaldırma gibi egzersizleri yeterince yaparsanız, zayıf kaslar güçlenir ve kilo verme kolaylaşır. Çömelme hareketleri yapmanız da form tutmayı sağlar ve akciğeri güçlendirir. Ana hatları şekillendirmek için bir kaç hafta ağırlık çalışmaları yapmak gerekebilir. Eğer hiç ağırlık kaldırmaya başlamadıysanız uzman gözetiminde başlamanızı öneririz.

MUTLAKA ÇÖMELME EGZERSİZİ YAPIN!

Kilolu bedenler için en çok önerilen favori beden egzersizi çömelme egzersizleridir. Büyük bacak kaslarını güçlendirirken popoyu şekillendirir. Çömelme hareketlerini evde veya spor salonunda yapabilirsiniz. Hareketler sorasında ellerinize ağırlık aletleri alabilirsiniz.

NASIL YAPACAKSINIZ?

Ayakta durun, omuz genişliğinde bacaklarınızı açın, ayaklarınızı birbirine paralel olarak hafif dışarı dönük şekilde yerleştirin. Kollarınızı çapraz olarak omuzlarınıza koyun veya elinize ağırlık alarak kollarınızı kalçanıza dayayın. Çömelirken derin nefes alın. Başınız sırtınızla orantılı olarak dik tutun. Başınızı sırtınızla dik tutmanızın bir yolu da, karşı duvarın en üst noktasına bakmaktır. Tekrar ayağa kalktığınızda nefesinizi dışarı verin. İlk yaptığınızda muhtemelen bacaklarınız tutulabilir ama dizleriniz kilitlenmez. Dizlerinizde bir ağrı veya burkulma hissederseniz sebebi yere paralel olmasından kaynaklanabilir. 3 defa 12-15 arasında bir sayda bunu tekrarlamanız önerilir. Çömelme bir güç egzersizidir. Egzersizleri ayna karşısında yapmanız ve sürdürebilmeniz için faydalı olabilir.

GERİ TEKME EGZERSİZİ İLE BİÇİMLİ KALÇALAR

Poponuzu çalıştıran diğer egzersiz ise geri tekme egzersizidir. Ellerinizi ve dizlerinizi yere koyun. Bacağınızın birini arkaya doğru düz olarak kaldırabildiğiniz kadar kaldırın. Bu nedenle bu egzersize geri tekme denir. Bacağınız düz ve zarif durmalı. Bu hareketi yaparken belinizin geriye doğru gerilmemesi, yaylanmaması gerekir. Bu hareketi her bacak için 15-25 arasında yapın. Yapmakta zorlanmadığınız zaman, ayak bileğini güçlendirmek için ağırlık giyebilirsiniz. Ev ortamında daha çok egzersiz yapılabilir. Bu nedenle evde egzersiz yapmanıza yardımcı olan CD'lerden edinebilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>