>

GÜZELLİK

Kış Aylarına Özel Bakımlar

Kış aylarında dikkat edilmesi gereken ve güzelliğin püf noktaları olan öneriler...
 
   
 
 
     

KIRIŞIK ELLER İÇİN

El bakımı da, en az yüz bakımı kadar anti-aging uygulamalarda önemli yer tutar. Özellikle yazın güneşe direkt maruz kalması ellerde istenmeyen lekelenmelere, kolajen ve elastin liflerde harabiyete bağlı olarak da gevşeme ve sarkmalara neden olur. Eldeki lekeler hafifse, özel renk açıcı kremlerle düzeltilebilir. Daha ileri vakalarda lazer tedavisi uygulanabilir.

NEMLENDİRİCİ ÖZELLİKLE KIŞ AYLARINDA ŞART

Kuruyan cildi banyoda sabun kullanarak daha fazla kurutmamaya özen gösterin. Cildinizi, Ph dengeli uygun temizleyiciler ya da temizleyici gibi kullanılabilen özel banyo yağları ile temizleyin. Banyo sonrası cilde mutlaka uygun nemlendirici veya vücut yağı uygulayın.

AYAKLARI VAZELİNLE YUMUŞATIN DUDAKLARA NEMLENDİRİCİ SÜRÜN

Dermatologunuzun önereceği uygun tırnak balsamları, tırnak sertleştirici solüsyonlar ve özellikle biyotin ve çinko içeren besin takviyesi tabletlerle tırnaklarınız eski sağlıklı görünümüne kavuşur.

Ayakları, özellikle de topukları salisilik asit içeren pomatlarla yumuşatıp, üre içeren kremlerle nemlendirmek hayli iyi sonuçlar sağlar. Yine sertleşen ayak tabanları, haftada bir ponza taşı ile rendelenirse, zaman içerisinde oluşmuş boynuzlaşma ve nasırlaşmanın önüne geçilmiş olur. Ayrıca ayaklara sık sık vazelin uygulamak da, ayak derisinin yumuşak ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Çatlayan ve kuruyan dudaklarımızı seramid ve üre içeren nemlendiricilerle sık sık nemlendirmek, en az 15 faktörlü olan güneş koruyucu kremler kullanmak sağlıklı dudaklara sahip olmak açısından önemlidir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>