>

GÜZELLİK

Masaj yaptırma zamanı....

Masaj yaptırma tüm stresimizi uzaklaştırdığı gibi gençleşmenin de en güzel yolu. İşte uygulabileceğiniz masaj çeşitleri
 
   
 
 
     
Klasik Masaj (İsveç Masajı):

Uzmanlar; vücuda kısmen(lokal) veya tamamen uygulanan klasik masaj ile dolasim hizini arttirarak dokulari-hücreleri canlandirır, dolaşımı düzenler, kas gerilimini azaltırak konsantrasyonu güçlendirir. Önemli olan masaj yaptıran kişinin günün yorgunluklarından ve stresinden kurtulmanısına yardımcı olmak; rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesini sağlayabilmektir.

THAİ Masajı:

Özellikle Tayland'da yaygın olarak uygulanmakta olan Thai masajının temel yapısını Hint Yoga ve Çin'in geleneksel tıbbı oluşturmaktadır. Çoğunlukla pres ve gerdirme harektlerini kapsamaktadır. Giyinik olarak yarı sert bir zemin üzerinde yapılır. Tembeller için yoga olarak da adlandırılabilecek bu masaj türünde en az altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketi uygulanır.

En az bir buçuk saat sürer ve dört saate kadar uygulanan thai masaj türleri mevcuttur. Masaj hizmeti alan kişi seans sırasında terapistin yönlendirmesine göre sık sık pozisyon değiştirmek durumundadır ve seansta bazı hareketler sert olabilir ancak seans bitiminde mükemmel sonuç alınır.

Baş-Boyun-Omuz Masajı:

Sadece baş, boyun ve omuz bölgesine yönelik bir masajdır. Özellikle baş ağrısı, uykusuzluk, gerginlik, sırt ve boyun ağrıları, tutulmalar gibi sorunların giderilmesinde etkindir. Saçı ve saç derisini besleyici etkisi nedeni ile de saçın güçlenmesi ve sağlığını kazanmasında çok faydalıdır.

Sırt Masajı:

Gerginliği azaltır,ağrı ve sızıları dindirir ve huzurlu bir rahatlama sağlar.

Çoğumuz ara sıra sırt çağrısı çekeriz: masaların üzerinde kamburlaşır, ağır yükler taşır, kötü şekillerde dururuz. Bunların hepsi de kasların gerilmesine ve düğümlenmesine yol açar. Masaj bu kasları gevşeterek onların neden olduğu acı ve ağrıları hafifletebilir.

Masaj kasları gevşetmekle kalmaz, Sinirler omurgadan başlayarak tüm vücuda dağılır ve masaj da doğrudan sinirleri etkileyerek sinir sistemini rahatlatır. Yavaş ve ritmik hareketlerle sakinleştirici yada hızlı ve çabuk hareketlerle canlandırıcı etki yaratabilirsiniz.

Refleksoloji:

Vücudumuzda biriken sinir gerginliklerini ayak altından yapılan masaj ile yok ederiz. Ayakta bulunan refleks noktaları vücutta belirli bir organa karşılık geldiğinden kaybettiğimiz enerjiyi, kan dolaşımını dengeye sokarak yorgunluğu ortadan kaldırır.. Ayak masajı bilekteki şişlik ve ağrıyı giderir, mide - barsak rahatsızlığı, kalp hastalığı ve sinir ağrısını önler.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>