>

KÜLTÜR-SANAT

Cemal Hünal`ın Yeni Filmi "Günce" 4 Ekim`de Vizyona Giriyor!

Akademi Prodüksiyon yapımcılığında, Sekizinci Sanat ve Essist Gmbh desteğiyle günümüz baba-kız ilişkisi...
 
   
 
 
     

Hüseyin Namık Üstünel’in senaryosunu yazdığını, Kemal Öner’in yapımcılığında Kemal Uzun ve Gürcan Mete Şener’in yönetmen koltuğunu paylaştığı filmde bir baba ve kızının başından geçenler anlatılıyor. Filmin başrollerinde Issız Adam filmiyle büyük başarı yakalayan Cemal Hünal ve Türkiye’nin en başarılı çocuk oyuncularından Nisa Melis Telli yer alıyor.
Radyo programcısı olan Cengiz (Cemal Hünal)’in tüm yaşamı, iş dışındaki zamanlarda karısı ve kızıyla geçerken, karısı Melike(Ayça Varlıer)’nin beklenmedik ölümü ile hayatı altüst olur. Bu olayın ardından kızıyla daha mütevazi bir yaşam sürmeyi planlayan Cengiz’in tüm hayatının anlamı kızı Günce(Nisa Melis Telli)olur. Yıllar geçtikçe Günce'yle birlikte Cengiz de büyür.. Ta ki 5 yaşındaki Günce'yi de kaybetme riskiyle yüzleşene kadar.

BİR BABA-KIZ HİKAYESİNDEN DAHA FAZLASI


“Babalık ile 100 metre koşucusu ile arasındaki fark nedir?” sorusuna yanıt arayan film, bir baba-kız hikayesi ekseninde yaşamın tüm detaylarına değiniyor. Kimi zaman sağlık sistemindeki çarpıklıklara göndermelerde bulunurken kimi zaman da hayatın bizi nereye sürükleyeceğinin bilinmezliğini çarpıcı bir şekilde ortaya koyuyor.

Güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip olan filmde ayrıca Ayça Varlıer, Leyla Lydia Tuğutlu, Gürkan Uygun, Pamir Pekin, Özay Fecht, Erdal Küçükkömürcü, Levent Sülün, Ferdi Akarnur, Salih Usta, Yeliz Başlangıç, Serhat Yiğit ve Alp Eren Khamis gibi başarılı oyuncular rol alıyor.

TÜRKİYE’NİN BÜYÜK “GREENBOX” STÜDYOLARINDAN


Sekizinci Sanat ve Akademi Prodüksiyon’un yapımcılığını üstlendiği “Günce” adlı duygusal filminin çekimlerine 6 Temmuz günü İstanbul FM’in Çamlıca stüdyolarında başlandı. Toplamda 18 günde tamamlanan çekimlerin Hazarfen Havalimanı ayağında ayrıca Türkiye’nin en büyük “greenbox” stüdyolarından biri kuruldu. Stüdyonun kurulmasında 50 kişilik bir ekip yaklaşık olarak 15 saat çalıştı.

FİLMİN MÜZİKLERİ BÜYÜK USTADAN

Filmin müziklerini de sanata gönül vermiş büyük usta, “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmi için bestelediği parça ile tanıdığımız ve 162’den fazla film ile dizinin müziğini besteleyen Cahit Berkay yapacak.

HALUK LEVENT KENDİNİ CANLANDIRDI

Sevilen sanatçı Haluk Levent de filmde kendini canlandırdı. Günce adlı karakterin hayranı olduğu sanatçıyı oynayan Haluk Levent filmde sevilen parçalarından bir tanesini seslendirdi. Ekim ayında vizyona girmesi planlanan filmde başarılı oyuncu Ayça Varlıer de Cahit Berkay’ın bestelediği ninniyi seslendirdi.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>