>

GÜZELLİK

Mc Akademi Güzellik Sektörünün Yıldızlarını Yetiştiriyor

Meraklılarına duyurulur...
 
   
 
 
     

MC Akademi; İş-Kur’la işbirliği yaparak, %100 eğitim, öğrenme ve iş garantisiyle verdiği mesleki eğitimle, kursiyerlerine güzellik sektöründe başarının kapılarını aralıyor.

MC Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç “Hem kursiyerlerimizi güzellik konusunda donanımlı bir şekilde yetiştiriyoruz, hem de İş-Kur’la yaptığımız anlaşma kapsamında onlara günlük 15 TL cep harçlığı vererek, kurs süresince ihtiyaçlarını karşılamalarına yardım ediyoruz.” dedi.

Türkiye’nin ilk özel meslek akademisi olan MC Akademi, deneyimli kadrosu ile güzellik sektöründe yer almak isteyenleri meslek sahibi yapıyor. 2007 yılından bu yana verdiği eğitimlerle binlerce kişiyi güzellik sektörüne kazandıran MC Akademi’de; kuaförlük, estetisyenlik, lazer epilasyon, manikür ve pedikür, protez tırnak, profesyonel makyaj, kalıcı makyaj, plastik makyaj ve klasik masaj eğitimleri veriliyor. 30 kişilik deneyimli akademik eğitim kadrosuyla faaliyet gösteren MC Akademi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç “ Akademimizde uyguladığımız programla kursiyerlerimizi, güzellik sektöründe başarıya ulaşmaları doğrultusunda eğitiyoruz. Akademimizde teorinin yanı sıra pratiğe de önem veriyoruz ve her branşta ileri teknikleri öğretiyoruz. Kursiyerlerimiz 6 aylık kurs bitiminde kendi salonlarını açabilecek deneyim ve donanıma ulaşmış oluyor.” dedi.

DÜNYANIN HER YERİNDE GEÇERLİ OLAN SERTİFİKAYA TALEP BÜYÜK

MC Akademi, mesleki eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlerine dünyanın her yerinde geçerliliğe sahip Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitim sertifikası da veriyor. Mustafa Koç, “Alanında uzman eğitim kadromuzla profesyoneller yetiştirmek, akademik düzeyde eğitim vermek, kurs bitiminde her kursiyeri kendi salonunu açabilecek yeterliliğe getirmeyi amaçlamaktayız. Kursiyerlerimize dünyanın her yerinde geçerli olan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriyoruz. Hatta akademimize yurtdışından bile büyük ilgi var. Şu ana kadar 40’a yakın ülkeden birçok kursiyeri meslek sahibi yaptık. Verdiğimiz sertifikayla kendi ülkelerinde salon açma imkânı sunduk. Özellikle İran, Almanya, Rusya, Portekiz, Amerika ve Finlandiya’dan yoğun katılım oldu. Bu kursiyerlerin birçoğu kendi salonlarını açtı, açılan her salonu temsilcimiz olarak görüyorum. Çok yakında Almanya’da Türk gençlerine yönelik eğitimler vermeye de başlayacağız. Almanya’da yaptığımız işbirlikleriyle eğitimlerimizi önce Almanya’ya ardından farklı ülkelere taşıyacağız.” şeklinde konuştu.

Yurtdışından gelen kursiyerlerin büyük çoğunlunun kadın olduğunun altını çizen Koç, özellikle ailelerin kızlarını yabancı bir ülkeye gönderirken nerede kalacakları konusunda tereddütte bulunduğunu, bu sorunu ortadan kaldırmaya yönelik olarak da Şişli’de 50 öğrenci kapasiteli bir misafirhanelerinin bulunduğunu belirtti.

İŞ-KUR KAYNAKLI ÖĞRENCİLERE 15 TL CEP HARÇLIĞI

İş-Kur ile yaptıkları işbirliği sonucunda daha çok kişiye ulaşmayı hedeflediklerini belirten Koç; “İş-Kur tarafından gönderilen öğrencileri ücretsiz kurs programımıza alıyoruz ve % 100’üne istihdam sağlıyoruz, ayrıca günde 15 TL’de cep harçlığı veriyoruz.” dedi.

DERSLER ISO 9001 KALİTE YÖNETİMİNE UYGUN

MC Akademi olarak trendleri yenilikleri, teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyen Koç, “Eğitim kadromuz profesörler, öğretim görevlileri ve deneyimli öğretmenlerden oluşmakta. İleri teknolojide donatılmış dersliklerde, dünya standartlarında ISO 9001 kalite yönetimi ile ders veriyoruz. Alan derslerinin yanı sıra iletişim, müşteri ilişkileri, girişimcilik, mesleki İngilizce, kişisel gelişim, salon yönetimi, iş organizasyonu, iş güvenliği, işletme-iktisat ve zarafet gibi öğrencilerimizin iş hayatında onlara kariyer kazandıracak derslerde vermekteyiz. Şişli, Beylikdüzü, Gaziosmanpaşa, Maltepe ve Sakarya’da bulunan şubelerimizle güzellik sektörünün aranan yıldızlarını yetiştirmeye devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>