>

GÜZELLİK

Nemsiz Kalan Cilt Erken Yaşlanır!

Genç cilt pürüzsüz bir yapıya sahiptir.
 
   
 
 
     

Zamanla iç ve dış etkenler nedeni ile cilt yaşlanmaya başlar. 30’lu yaşlarda ciltte ince çizgiler ve göz çevresinde kaz ayağı kırışıkları görünür. 40’lı yaşlarda çizgiler derinleşmeye başlar. 40’lı yaşların sonu 50’li yaşlarda ise cilt formunu kaybetmeye başlar. Yer çekiminin etkisi ve cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucunda ciltte sarkmalar görülür. 60’lı yaşlarda bütün bu yaşlanma etkilerine ek olarak ciltte lekelenmeler ve kılcal damarların belirginleşmesi görülmeye başlar.

CİLDİNİZİ NEMLENDİREREK ERKEN YAŞLANMAKTAN KORUNUN…


Cildi tüm bu yaşlanma etkilerinden korumak için genç yaşlardan itibaren cilde özen göstermek gerekir. Hergün düzenli olarak temizlenen ve nemlendirilen cilt dış etkenlere karşı daha korunaklı hale gelir.

UV IŞINLARI ERKEN YAŞLANMAYA SEBEP OLUR, NEMLENDİRİCİNİZİ SEÇERKEN DİKKAT EDİN

UV ışınlarının zararlı etkilerinden cildi korumak için gündüz nemlendiricilerinde en az SPF 15 Güneş koruma faktörünün bulunmasına dikkat edilmelidir. UV ışınları ciltteki serbest radikallerin oluşumunu hızlandırarak cildin erken yaşlanmasına sebep olur. Ciltte erken yaşta kırışıklar ve lekelenmeler görülmeye başlar.

SİGARA CİLDİN DÜŞMANI…

Sigara içmek de cildin erken yaşlanmasına sebep olan başlıca etkenlerden biridir. Sigara içmek, cildin doğal yapısında bulunan kolajenin ve elastinin yapısına zarar veren etmenlerden biridir. Sonuçta ciltte erken kırışma ve sarkma meydana gelir.

Neutrogena Su Bazlı Yüz Bakımı Nemlendiricileri SPF 15 Nemlendirici Losyon 12 saat boyunca cildin günlük bakımı için ihtiyacı olan nemi sağlamasının yanı sıra cildi güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarından dolayısıyla erken yaşlanma ve lekelenmelerden korur.


Tavsiye edilen tüketici fiyatı: 32,50 TL

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>