>

GÜZELLİK

Parfüm Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ne yaparsanız yapın, ne sürerseniz sürün parfüm kullanmanın iki kuralı vardır...
 
   
 
 
     

Doğru parfüm kullanımı sadece kişisel özelliklere ve beklentilere bağlı değil. Zaman ve mekan da belirleyici. Size çok yakışan bir parfüm de olsa, doğru zamanda kullanmamanız veya fazla sürmeniz sizi beklediğiniz sonuçtan uzaklaştırabilir.

PARFÜM SÜRERKEN UNUTMAMANIZ GEREKEN ALTIN KURAL:

Siz onu sürün, o sizi değil. Baktınız, kendi kokunuz size fazla geliyor. Burnunuzu kırıştırıyor, kendinizi rahatsız hissettiriyor. O zaman biraz fazla kaçırmış olabilirsiniz. Bekleyin. Baktınız rahatsızlık sürüyor. Sürdüğünüz yerleri ıslak bir mendiller hafifçe silin. Her yer ve durumda aynı parfümle idare etmeye kalkışmayın. Kıyafet değiştirdiğiniz gibi, parfümünüzü değiştirin.

Akşam şık ve pahalı bir restoranda yemeğe gidiyorsanız; farklı etkiler için birçok çiçekten oluşan, belki fazla baskın olmayan bir oryantal veya sıcacık bir amber ağacı. Derdiniz daha baştan çıkarıcı olmaksa belli belirsiz davetkar olan oryantal veya amber ağaç tonları eklenmiş bir manyetik çiçek kullanabilirsiniz. Sizin kızlarla bir öğle yemeğine çıkıyorsanız taze bir yeşillik sürün. Veya hafif bir çiçek ya da zindelik veren okyanus ozonu tercih edin.

Diyelim ki mülakat veya kariyeriniz için önemli bir görüşmeye gittiniz, tüm işi parfüme bırakmayın. Fazla iddialı olması şansınızı azaltabilir. Kıyafetleriniz gibi parfümünüz de kendinize güveninizi pekiştirsin. Oralarda bir yerlerde olsun ama fazla öne çıkmasın. Fazla seksi göstermesin.

İşe alınırsanız... Parfümünüz sizden evvel kendini göstermesin. İş arkadaşlarınız ofise geldiğinizi sizi görünce anlasın, kokunuzu duyunca değil. Ayrıca asansöre beraber bindiğiniz insanları bayılacak duruma da getirmeyin.

Partiye, kutlamaya gidiyorsanız istediğiniz gibi uçun. Cesaretin tam zamanı, partiye katıldığınızı belli edin... Düğünler istisna, gelin sizseniz alçakgönüllü kokuları, davetliyseniz çiçek grubundakileri tercih edin.

NE YAPARSANIZ YAPIN, NE SÜRERSENİZ SÜRÜN PARFÜM KULLANMANIN İKİ KURALI VARDIR:

• Hassas seçim yapın. Mevsimine, günün saatine ve gidilen yere göre karar verin.

• Ölçülü kullanın. Eklemek kolay, eksiltmekse zor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>