>

GÜZELLİK

P&G Beauty Trend Raporu : 2006 İlkbahar / Yaz Trendleri

P&G Beauty'nin dünyanın önemli fuar ve defilelerinden giyim, saç makyaj ve güzellik trendlerini derleyerek hazırladığı P&G Beauty Trend Raporu “İlkbahar / Yaz 2006” yayınlandı.
 
   
 
 
     


Max Factor, Wella, Blendax, Ipana, Pantene ve Rejoice gibi hepsi kendi alanında lider 130 markasıyla güzellik ve kişisel bakım alanında hizmet veren P&G Beauty'nin dünyanın önemli fuar ve defilelerinden giyim, saç makyaj ve güzellik trendlerini derleyerek hazırladığı P&G Beauty Trend Raporu “İlkbahar / Yaz 2006” yayınlandı.

Her sezon öncesinde merakla beklenen ve kaynak olarak başvurulan P&G Beauty Trend Raporu, İlkbahar / Yaz 2006 sezona damgasını vuracak trendileri; “Fifties Socialite, New Structure, Continental Chic ve Pretty Layering” olarak dört başlık altında topluyor. Dört trend de kadın bağımsızlığının ve bireyselliğinin yükselişe geçişi ile Asyalı (Çin-Japon) ve Rus tasarımcıların Avrupa moda dünyasında giderek artan etkisini hissettiriyor.

Dört Trendde de Bağımsız Kadının Yükselişi Vurgulanıyor
Giyimde, astarlı ceketler ve sivri kesim pantolonlar sade, lüks kumaşlarla hayat buluyor, şortlar her yerde, kadınsı formlarda erkeksi gücü vurguluyor. 2006 İlkbahar / Yaz koleksiyonu tema olarak, düz kumaşlardan yaratılmış, karmaşık ve vakarlı kesimler ile yine karmaşık katmanlardan oluşuyor.

Saçlar, basit formlarda çoğu zaman uzun ve serbest bırakılıyor ve bakımlı bir parlaklığı yansıtıyor. Bağlanırken, tepeden bir at kuyruğu şeklinde toplanıyor, tıpkı Samuraylar gibi, veya ensenin zarafetini vurgulamak üzere havalı, tepeye doğru bir topuz yapılıyor. Sadelik saç renklerine de yansıyor; sarı ve kahverengi tonların doğal varyasyonları nadiren yerini bordo ve maun kızıl tonlara bırakıyor. Makyaj da sadeliği yansıtmakla birlikte belirgin hatlar taşıyor. Bronz allık ön plana çıkıyor. Ciltler, pürüzsüz ve parlak. Dudaklar canlı, çarpıcı kırmızı tonlarda ve gözler turuncu farlar veya incecik siyah ‘eyeliner' ile belirginleştiriliyor.


Trend 1 - Fifties Socialite; 50'li yılların çiçekli desenleri ve apartman topukları ile açılış yapan bir şov, 60'ların beyaz çuval tarzı elbiseleri ve 80'llerden esinlenmiş düz süslemeler, çizgi dışı aksesuarlarla tamamlanmış erkeksi takımlar ile devam ediyor. Saçlar at kuyruğu olarak toplanıyor, kuyruk biraz daha gevşek ve çoğu zaman çok az bukle veya büküm ile düz ve uzun bırakılıyor. Örgüler serbest. Makyajda, mercan, yumuşak frambuaz ve zarif kırmızılar ile belirginleşen dolgun dudaklar ve hafif parlatıcılar ön plana çıkıyor.Trend 2- Continental Chic tarzında, ulusal kostüm unsurlarını içeren keskin hatlar yer alıyor. İnce dokulu, kaliteli kumaşlardan düz takımlar; volanlı bluzlar, düz çizmeler ve tasarımcı el çantasıyla tamamlanıyor. Saçlar, çoğu zaman, basitçe, uzun ve serbest bırakılıyor ve hacim kazandırmak için çok hafif dalga ekleniyor. Makyajda kadife gibi pürüzsüz bir görünüm için, basit toprak sarısı, gri ve dumanlı pastel renkli kumaşlar ile de uyum sağlayan sıcak, sarı bazlı tonlarda kremimsi fondötenler kullanılıyor.


Trend 3- New Structure tarzı, bir yandan kumaşların ve renklerin sadeliğini vurgularken, diğer yandan çok sofistike, girintili çıkıntılı bir kesimle şaşırtıyor. Saçlarda feminen gücü vurgulamak için iri dalgalar kullanılıyor. Bazı durumlarda saç, ıslak bir görünüm için koyu kıvamlı jöle ile arkaya doğru yapıştırılıyor ve saçın arka kısmı omuzlara kuru ve dalgalı bir şekilde bırakılıyor. Makyajda bronzluk geri dönüyor. Turuncu bazlı toprak rengi tonlar, belirgin fakat otantik görünen allığı ortaya çıkartıyor.


Trend 4- Pretty Layering tarzı ise, giyimde, saf dişiliği ön plana çıkarıyor. Bu akımın kadınları, hafif pastel renklerde yumuşak, dökümlü kumaşları; şeker pembeleri ve sarıları, yanında da fıstık yeşili ve toz mavisini tercih ediyor. Bu kez dağınık topuz yapılan saçlar, krepeli kenarlar ve dağınık tokalar ile daha ‘karışık' görünüyor. Makyajda, siyah likit ‘eyeliner'ın keskin çizgileri ve kalın, uzun ve düzgün bir şekilde rimelle kaplı kirpikler ile gözler belirginleşiyor.dexigner


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>