>

GÜZELLİK

P&G Dünyadaki Bütün Annelere Teşekkür Ediyor

P&G, Londra 2012 Olimpiyat Oyunları’na 100 gün kala tüm dünyada ‘Teşekkürler Anne’ kampanyasını başlatıyor.
 
   
 
 
     

P&G, “Teşekkürler Anne” kampanyası ile anneleri kutluyor ve dünyadaki bütün annelere teşekkür ediyor

17 Nisan 2012 – Procter & Gamble (P&G) bugün yaptığı bir açıklama ile 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nın açılış törenine 100 gün kala P&G Teşekkürler Anne kampanyasını başlattığını duyurdu. Sporcuların arkasındaki en büyük güç olan anneleri kutlayan ve bugüne kadar yaptıkları tüm fedakarlıklar için annelere teşekkür eden kampanya, P&G’nin Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ile global ortaklığının da bir parçası. P&G’nin 175 yıllık tarihindeki bu en büyük kampanya, bugün başlayacak ve Olimpiyat Oyunları’nın sonuna kadar devam edecek.

“Olimpiyat Oyunları’nın başlamasına sadece 100 gün kala, dünyanın dört bir yanından ülkelerini temsil edecek sporcular seçiliyor,” diyen P&G Global Pazarlama ve Marka Yönetimi Başkanı Marc Pritchard, şöyle devam etti: “P&G olarak Olimpiyat Oyunları’na katılma yolculuğunun çocukluktan başladığını ve bu sporcuların her birinin arkasındaki en büyük destekçinin ise anneleri olduğunu biliyoruz. P&G, sadece Olimpiyat sporcularının annelerine değil, dünyadaki bütün annelere destek vermektedir. Bu nedenle Olimpiyat Oyunları’nda bir adım öne çıkarak annelere teşekkür ediyoruz.”

Olimpiyat Oyunları nezdinde yeni bir çığır açan “Teşekkürler Anne” kampanyası, bugün “Dünyanın En Güzel İşi” adlı kısa filmin dijital mecralarda yayına girmesiyle başladı. Filmde annelerin hem Olimpiyat sporcuları hem de harika çocuklar yetiştirmedeki rolleri gözler önüne seriliyor. Filmi http://www.facebook.com/#!/pgturkiye adresinden izleyebilirsiniz. P&G, tüm kampanyanın temel dayanağını oluşturan bu film için ödüllü yönetmen Alejandro González Iñárritu ile işbirliği yaptı. Dört kıtada çekilen “Dünyanın En Güzel İşi” reklam filmi, Londra, Rio de Janeiro, Los Angeles ve Beijing’deki sporcuları ve hayatlarını konu alıyor. Reklam kampanyası internette, sosyal medyada, televizyonda ve gazetelerde kullanılacak.

Olimpik sporcu ve maraton koşucusu Paula Radcliffe, kampanya için şu yorumu yapıyor: “Annemin ve ailemin desteği olmadan bugün bulunduğum yerde olamayacağımı biliyorum. Bu yüzden de dünyanın her yerinde annelere teşekkür eden bu kampanyanın bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Teşekkürler Anne”

Kampanya, Nisan’dan Ağustos’a kadar çeşitli iletişim mecralarında ve dünya çapındaki mağazalarda perakende programlarıyla hayata geçecek. Olimpiyat temalı P&G ürünleri, dünyada milyonlarca mağazada yerlerini alacak. P&G Teşekkürler Anne promosyonu kapsamında P&G, Prima, Gillette, Ariel ve Head & Shoulders gibi markalarının satışından elde edilecek gelirin 5 milyon doları ile çeşitli ülkelerde gençlere yönelik spor programlarını desteklemeyi hedefliyor.

“Dünyanın dört bir yanındaki anneler için anlamlı bir fark yaratacak bir adım atmak istedik,” diyen Pritchard, şöyle devam etti: “Bunun için dünyanın çeşitli ülkelerdeki annelere, çocuklarına verdikleri emeğin karşılığını verebilmek için ne yapabiliriz diye sorduk. Bize, anneleri desteklemenin en iyi yolunun, çocuklar için spor faaliyetlerine destek vermek olduğunu söylediler.”

P&G, Teşekkürler Anne kampanyasına katılımı kolaylaştırmak için bir de “Facebook Teşekkürler Anne uygulaması” hazırladı. İsteyen herkes annesine teşekkür etmek için kendi hazırladıkları videoları, fotoğrafları ya da yazıları bu uygulamaya yükleyebilir. Mesajlarını ya da videolarını paylaşan kullanıcılar, arkadaşlarını da bu uygulamaya yönlendirerek dünyanın tüm annelerine teşekkür edilmesine öncülük edebilir. http://www.facebook.com/#!/pgturkiye

Kendi Teşekkürler Anne mesajınızı paylaşmak için http://www.facebook.com/#!/pgturkiye sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
P&G Teşekkürler Anne kampanyasının tüm görselleri, videoları ve kaynakları için www.PGThankYouMomMediaCenter.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>