>

GÜZELLİK

Renkler doğal saçlar kabarık

Yeni bir kış sezonuna hazırlanırken, saç modasını merak edenlere müjde! Bu sezon, evde kendi kendinize yapabileceğiniz kabarık ve modern tasarımlar moda.
 
   
 
 
     
Sıcak yaz günlerini geride bırakıp, sonbahara 'merhaba' dediğimiz şu günlerde mağaza vitrinleri de yeni sezon ürünlerini ağırlamaya başladı. Eteğin altın çağını yaşayacağı yeni sezonda ayakkabıların burunları da yuvarlak bir form kazandı! Peki ya saçlar? Bu kış hangi saç modelleri moda? Hangi renkler tercih edilecek? İşte, tüm bu soruların cevapları usta kuaför Hakan Köse'den geliyor.

Pantene'in saç bakım ürünleriyle kış sezonunun dört moda saç tasarımını uygulayan Köse, saçlarda 'kadınsı' görüntünün ön plana çıktığını söylüyor. Boya tonlarında doğal renklerin hakim olacağını belirten ünlülerin kuaförü Hakan Köse, pratik ve kolay uygulanabilen saçların tercih edileceğinin de altını çiziyor. Kimi zaman klasik, kimi zaman da modern çizgilerin saçlarda hakimiyet kuracağını anlatan Köse, "Hanımlar bu kış hem düz ve kabarık modeller hem de hareketli tasarımlarla dikkat çekecek" diyor. Usta kuaför, evde kendi kendinize yapabileceğiniz birkaç modeli de şöyle anlatıyor: Toplu modeller Bu modeli uygulamak için; saçınızı tamamen düz hale gelene kadar yuvarlak bir fırça ile tarayıp, makine ile kurutun. İyice geriye çekip, büyük bir topuz veya at kuyruğu yapın. Topuz için saçınızı tokanın etrafında basit bir şekilde dolayabilirsiniz. Saçlarınızın düzleşip kolayca şekil alması için düzleştirici etkili bir ürün kullanabilirsiniz. Böylelikle saçlarınızın elektriklenmeden düzleşmesini sağlayabilirsiniz. Uzun ve dağınık saçlar Uzun saçlarınızı evde şekillendirmek için; saçınızı yassı bir fırçayla tarayarak kurutun ve sıcak havayı farklı yönlerden vererek hacim kazandırın. Saçı parmak kalınlığında buklelere ayırın. Çok diplere gelmeden bükün. Bittikten sonra da hafifçe karıştırın. Hacmi korumak için bol bol saç spreyi sıkın ve daha fazla dolgunluk için parmaklarınızla hareket katın. Dolgunluk ve hareket Rahatlığın ön planda olduğu bu modeli uygulamak için önce saçınızı 6 tutama ayırın ve örün. Örgülerinizi açtıktan sonra saçlarınızı hafifçe şekillendirin. Daha fazla hacim için köklerine biraz saç spreyi sıkabilir ve volüm veren ürünler de kullanabilirsiniz. Ayrıca bu modeli saçınızı iki yanından tokayla tutturarak da kullanabilirsiniz. Hacimli düz saçlar Dolgun ama hareketsiz bir görünüme sahip olan bu modeli yapmak için, saçınızı yassı bir fırçayla tarayarak kurutun. Hacmi korumak için saç spreyi sıkın. Bu işlem özellikle düz saçlarda çok daha rahat uygulanıyor. Saçlarınızın hacim kazanması için mutlaka ekstra dolgunluk sağlayan bir ürün kullanın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>