>

GÜZELLİK

Saçınız sizi ele veriyor

Saçlarınız ne yediğiniz, nerede yaşadığınız, yaşam stiliniz ve alışkanlıklarınızla ilgili bilgi veriyor ve siz ne yaşarsanız saçlarınızda onun yansımaları bulunuyor.
 
   
 
 
     
Londra Doğa Tarihi Müzesi'nde eylülün sonuna kadar sürecek olan bir sergide de saçın bu muhteşem biyolojik yapısı ve değişik kültürlerdeki yeri anlatılacak. Saç telleri tırnaklar gibi cansız olmalarına rağmen vücuda dışardan enjekte edilen ya da uygulanan ne varsa fiziksel ve kimyasal yapılarında kesin olarak kaydediyorlar. Günde 0,3-0,5 milimetre uzayan saç telleri sigara , alkol veya uyuşturucu kullanıldığında kişiyi hemen ele veriyor. Değişik ırklar değişik saç yapılarına sahip olduğundan saç teli üzerinde yapılan analizler etnik kökeni de yansıtıyor.

Afrikalıların saçları daha yavaş uzuyor ve Avrupalıların saçlarından daha narin. En hızla uzayan ve en elastik saçlar ise Asyalılara ait. Asyalılar ayrıca saçlarını ömür boyu koruma alanında Afrikalılar ve Avrupalıların önünde gidiyor.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>