>

GÜZELLİK

Sezonun En Gözde Makyaj Trendleri

Bu sezonun öne çıkan en önemli 6 makyaj trendini yakalayabilirsiniz. İşte o trendler:
 
   
 
 
     

Dumanlı gözler

Eyeliner ya da kaleminizi her gün kullanıyor olabilirsiniz. Ancak bu kez dilerseniz biraz dağıtabilirsiniz. Çünkü sezon podyumlarında bu sezon dumanlı gözler var. Bunun için kirpik diplerine kalem çektikten sonra hafifçe dağıtın. Daha dramatik bir görünüm için tüm göz kapağını bu şekilde boyayabilirsiniz.

Modern gotik görünüm

Kışın rujunuzun tonunu koyulaştırmak yeni değil ancak bu sezon siyaha kadar uzanan bir renk skalasıyla karşı karşıyayız. Aslında gotik bir yöne gidebilecek bu görünümde vişne çürüğüne daha yakın bir renk seçebilirsiniz. Burada önemli olan yüzün kalanını tamamen doğal bırakmak.

Metalik fırtınayla sofistike ışıltılar

Modada metalik fırtınası eserken bunun makyaja yansımaması düşünülemez. Gözlerde dumanlı makyajın üzerine ışıltılar eklemek, tüm göz kapağına ve alt kirpik diplerine farklı metalik renkler sürmek, hatta kaş ya da dudakları da parıltılara bürümek bu sezon serbest.

Aydınlık ciltler


Makyajın bilinen gölgeleme, allık sürme ve aydınlatma aşamalarını unutun. Doğal ve canlı bir cilt için yüzün yüksek ve kemikli yerlerine aydınlatıcı sürün. Makyajın kalanında lip balm, hafif bir allık ve maskaradan başka bir şey kullanmayın.

Daima kırmızı, daima klasik

Kendi başına çarpıcı bir görünüm veren ve artık klasikleşmiş kırmızı ruj, podyumların olmazsa olmazı haline geldi. Ancak kusursuz bir cilt makyajı, kırmızı ruj kullanmak için ilk şart. İnce bir eyeliner ya da yalnızca maskara kullanmalısınız ki odak dudaklarınızda kalsın.

Şeftali tadında romantizm

Şeftali tonları yazı hatırlatsa da makyaj artistleri bu sezon şeftalinin nasıl sofistike ve romantik bir yanı olduğunu gösterdi. Göz kapakları, yanak ve dudaklarda yumuşak geçişiler yaratan bu ton sezonun en farklı trendlerinden.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>