>

AŞK - CİNSELLİK

İlişkide Son Moda Doğallık

İlişkideki sohbetlerde artık doğallık ön planda. Doğallığın yanı sıra açıklık da…
 
   
 
 
     

BASKI

Baskı günümüz ilişkilerinde uygulanmaması gereken hareketlerin başında geliyor. Yani sevgilinize ne yapacağınız söylemeniz çok yanlış. Olgunlaşmış bir ilişkinin zıttına; ona karışarak sevgilinizin veya eşinizin kendi sınırlarına bencil bir şekilde müdahale etmiş olursunuz. Unutmayın; günümüz ilişkilerinde sevgilinizi ne çok özgür bırakmak ne de aşırı baskı kurmak doğru.

İMALI TAVSİYELER

Sevgilinizle konuşurken size verdiği tavsiyelere mutlaka kulak asın. Çünkü bu tavsiyeler veya imalı konuşmalar hem sevgilinizin yönlerini daha iyi tanımanıza, hem de ilişkinizi doğru şekillendirmenize yardımcı olacaktır. Siz onunla konuşurken her halükarda dikkatinizi toplayın, detayları kaçırmayın. Çünkü günümüz ilişkilerinde tavsiyeler aleni bir şekilde değil, dolaylı yollarla yapılıyor.

MESAJLAŞMA

Tabii ki günümüz ilişkilerinin temeline oturan iletişim yöntemlerinden biri de sosyal iletişim ağları, mesajlaşmalar. Ama burada da dikkatli olmanız gereken konular var. Örneğin her gün ona “seni özledim” diye mesaj atmanız bu duygunun anlamını yitirtecek ve ilişkinizi yıpratacaktır. Ara ara, resmiyetten uzaklaşıp, seksi mesajlar atmanız ise ilişkinize farklı bir heyecan katacaktır. Ama dediğimiz gibi; telefon konuşmalarınızı ve mesajlaşmalarınız fazla sık yapmayın ki ilişkinizde rutin yaratmasın. Teknolojik ulaşım araçlarının garantisi olmadan, birbirinizi özleyebilin

KENDİ AYAKLARINIZ ÜZERİNDE DURUN

Özellikle kadınlar için oldukça önemli bir konu bu. Günümüz evlilik yapılarında kendi ayakları üzerinde durabilen, çalışan ve kendi hayatını döndürebilen kadınların kurduğu ilişkilerin daha sağlıklı olduğu aşikar. Kendi geçiminiz sağlamayı başarmış bir kadın, erkeğin gözünde çok daha saygıdeğer bir konuma yerleştiği gibi, kadının kendi özgüveni açısından da çok önemlidir. Sonuçta hepimiz biliyoruz ki, özgüven olduğu gibi ilişkiye yansıyan bir duygu.

SOSYAL ÇEVRE

Yeni ilişkilerde bağımsız sosyal hayatlar oldukça önemli. Siz sevgilinizin sosyal sınırlarını bileceğiniz gibi; kimi zaman ona uyum sağlamalı, kimi zaman ise onu yalnız bırakmayı tercih etmelisiniz. Ayrıca sizin de kendi sosyal ortamınız ve sınırlarınız olmalı. Aynı şekilde bu ortama da onu gerektiğinde sokmalı, gerekmediğinde ise kendi programınızı yapmalısınız.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>