>

GÜZELLİK

Seksi Gözler, Şehvetli Bakışlar

Eyeliner ve rimelle gözlerinizi daha şehvetli ve seksi hale getirin!... İşte püf noktaları...
 
   
 
 
     

EYELİNER

İyi uygulanmış bir eyeliner gözleri büyüterek, çok dikkat çekici hale getirebilir. Ancak dikkat! Çok fazla ya da kötü uygulanan eyeliner da sizi bir panda görünümüne sokabilir!

Göz kalemleri kullanması en kolay üründür. Kusursuz bir uygulama için kaleminizin ucunu daima iyi açın. Sıvı eyeliner ise biraz daha maharet ister. Eyeliner kirpiklere yakın uygulanmalıdır ve uygulama için elinizin titrememesi gerekir. Başarılı bir sonuç için, en rahat sürdüğünüz eyeliner'ı seçin ve unutmayın, ne kadar sık kullanırsanız o kadar beceri kazanırsınız.

Titreyen ellerinizden yana bir sorununuz var ise, eyeliner'ı kirpik çizgisi boyunca küçük noktalar halinde uygulayın ve noktaları kademe kademe kuru bir fırça ile birleştirin.

Eğer masanın üstüne bir ayna koyabiliyor ve tam aynaya bakabiliyorsanız eyeliner'ı uygulamak daha kolaydır, böylece dirseğinizi masaya dayayarak el titremesini durdurabilirsiniz.

Şunu unutmayın, kirpiklerin içine süreceğiniz eyeliner gözlerinizi daha küçük gösterir, kirpiklerin dışı boyunca yumuşak bir çizgi çekilmesi çekici geniş gözlü bir görünüm verir.

Hoş bir doku için eyeliner hemen hemen kuru olduğunda temiz bir fırça ile yayabilirsiniz.
Göz kaleminizin ucunu daha kolay açabilmek için, açmadan önce sertleşmesi için kaleminizi buzdolabına koyun.

RİMEL

Yüzünüzde başka hiçbir makyaj olmasa dahi, rimel tek başına büyük bir fark yaratabilir. Ayrıca, gözünüzde makyaj varsa, rimel kullanmak şarttır.

Rimelin fırçasını pompalama şeklinde sürekli tüpe sokup çıkarmaya kalkışmayın, çünkü bu içeri hava sokar ve rimeli kurutur.

Rimeli alt kirpiklere uygulamak için, fırçayı dikey vaziyette tutun ve daha fazla kontrol için bir yandan diğer yana sürün.

Kullandığınız pudra ya da göz farı topak topak bir görünüm alabileceğinden, rimeli uygulamadan önce kirpikleri fırçalamaya özen gösterin. Sarışınlar kahverengi, daha koyu tipler ise siyah rimelle en iyi görünümlerine kavuşurlar.

Kirpikleriniz gerçekten çok kalın değilse, iyi bir vurgu sağlamak için iki kat rimele ihtiyacınız olacaktır. İlk katı üst kirpiklerin üstüne ve altına uygulayın. Kurumaya bırakın, kirpikleri ayırmak için tarayın ya da fırçalayın ve ikinci bir kat uygulayın. Alt kirpikleri unutmadan, cilde bulaştırmamaya özen göstererek bunlara da bir kat uygulayın (kirpiklerin altına koyduğunuz bir kağıt mendil işe yarar).

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>