>

GÜZELLİK

Serinletici '8' ipucu

Deyim yerindeyse kendinizi 'yapış yapış' hissediyorsunuz. Ne büroda çalışabiliyor ne de evde iş yapabiliyorsunuz. O zaman önerilerimize kulak verin. İşte size 8 'serinletici' ipucu.
 
   
 
 
     
Bacaklarınızı yükseğe kaldırarak dinlendirin Sıcaktan şişmiş ayaklar yazın en sık rastlanan sorunlardan biri. Fırsat buldukça evde, yattığınız yerde bacaklarınızı yükseğe kaldırın, örneğin duvara dayayın ve bu şekilde dinlenin.

Serinlemek için su spreylerini kullanın

Termal yani su spreyleri cildinizi ferahlatır. Çantanızda kolayca taşıyabileceğiniz bu spreyler yüz, dekolte, el ve ayaklarınızı hemen serinletmek için her zaman elinizin altında.

Bol su ve soda için

Susuzluğunuzu gidermenin en kolay yolu soda içmek. Kavurucu sıcaklarda vücudunuz günde 3 litre suya ihtiyaç duyar.

Ensenize, şakaklarınıza buz masajı yapın

Birkaç parça buzla ensenize, şakaklarınıza, alnınıza ve ellerinize masaj yapın. Buzları bir bezin içine koyup masajı uygularsanız, işiniz kolaylaşır.

Adaçayı için

Adaçayı serinletici etkisi ile bilinir. Üstelik terlemeyi de azaltır. Sıcak havalarda günde 2 fincan adaçayı için. Bu mucizevi bitkiyi isterseniz ayak banyosu suyuna da katabilirsiniz.

Sık sık ılık duş alın

Buz gibi bir duş bunaltıcı sıcaklarda çok cazip gelse de, ardından çok terleyeceğinizi sakın unutmayın. Duş yaparken mutlaka ılık suyu tercih edin. Ayrıca günde birkaç kez duş almak da size iyi gelecektir.

Meyve tüketin

Bol bol meyve tüketin. Özellikle akşam ve öğle yemeklerinde sofranızda mutlaka meyve bulunsun. Bir tabak soğutulmuş kavun veya karpuzdan daha güzel ve serinletici bir öğün olabilir mi?

Masaj yapın

Kulak memesine uyguladığınız birkaç dakikalık masajın terlemeyi azalttığını biliyor muydunuz? Terlemek kötü değil, ama yine de rahatsız edici. Aslında terleme vücudun bir nevi kendi ısısını ayarlamasının yoludur. Ama fazlası canımızı sıkar...

Güneş / Özlem Yavuz

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>